Katoliku Kirik EestisPäikeseline lastelaager Kodasemal

k20141Tänavune esimene lastelaager Kodasemal toimus juulikuu teisel nädalal. Lisaks vanadele tuttavatele oli ka lapsi, kes viibisid laagris esmakordselt. Kodasema on koht, kuhu oodatakse igaüht, kes vaid ise tahab osa saada koos omaealistega koostegutsemisest. Laagris õpivad kõik, kas teadlikult või märkamatult. Siin õpib iseseisvust, enesega hakkama saamise oskust, teistega arvestamist, vastutust ja kõik see toimub tegevuste käigus nagu iseenesest. Päikeseliselt soe ja toimekas laagrinädal möödus tegevusrohkelt. Iga hommik algas missaga, seejärel, pärast hommikusööki, pandi paika päevaplaan. Pea iga päev oli võimalus käija järves suplemas, vesi oli soe ja lapsed hullasid mõnuga, ikka liivaga kokku ja siis plärtsuga vette.

 

Lapsed said omavahel kiiresti tuttavaks nii mängides kui ka vajalikes toimingutes, tuli ju söögitoimkonnas 3 korda päevas pikk laud katta ja pärast sööki ka koristada. Matkapäevi oli mitu. Esimene teekond viis läbi metsa vana kabeli juurde, kohati tundus, et porine ja pehme teerada on läbimatu, jalg pidi tihti otsima kohta, kuhu astuda. Kohalejõudmine oli avastuslik. Päikeselõõsa käest tulnule, jahedas avaras kabelis tekkis pühaduse tunne ja teadmine, et siin, selles pühapaigas on mitmed põlvkonnad käinud, mõtisklenud ja palvetanud. Tagasiteel täideti veepudelid värskendava allikaveega, kosutav peatus allikal ja ka selle ümbrus pakkus uudistajatele põnevust ja silmailu. Järgmiseks, pikemaks matkaks valmistuti hoolega, veepudel, peakate ja matkaks sobivad jalanõud vaadati enne teeleasumist hoolega üle, sest ees ootas mitmeid kilomeetreid rännakut. Meie tublid matkasellid astusid vapralt päikesepalavusest hoolimata, rännukaaslast toetati julgustavate sõnadega, kui tüdimus kallale kippus. Matkapäeva väsimust leevendas karastav suplus ja piknik järve ääres.

Õhtu saabudes, rammestavast väsimusest hoolimata loeti ühiselt roosipärga ja kuigi uni tahtis juba võimust võtta, loeti palveid aknast kumava päikeseloojangu valguses ja rahus. Mäng ja töö käivad ikka käsikäes. Nii koristati õuest ühiselt suured oksahunnikud ja veeti lõkkeaseme juurde, et tähistada laagri viimast päeva lõkkeõhtu ja grillimisega. Hästi veedetud aeg jääb kauaks meelde, nii mängides, vesteldes ja maailma asju arutades, avastusrännakutes uutesse paikadesse ja ka iseolemise tõsisesse maailma. Igahommikused missad ja õhtused roosipärja palved aitasid avada meie südamed tõele ja kõigele heale. Tänud toreda suvelaagri eest kõigile lastele, isa Igorile, Kristale, Zojale ja Voldemarile

Zoja Mellov

Pildid lastelaagritest võib vaadata galeriis (üldlaager, jalgrattaste laager, vene grupp)

Social button for Joomla