MaarjapaisPaavst külastab Tšiilit ja Peruud

 uus 

Loe edasi: Paavst külastab Tšiilit  ja PeruudPaavst külastab Tšiilit vahemikus 15-18 jaanuar 2018 väisates Santiago, Temuco ja Inquique linnu. Seejärel lendab Paavst Peruusse, kus ta 18-21 jaanuaril 2018 külastab Limat, Puertot Maldonadot ja Trujillot. Püha Tooli teate kohaselt, oma visiidiga Tšiilisse ja Peruusse, austab Paavst riikide religioosseid juuri ja rõhutab pärismaalaste pinevat olukorda.

Tšiilis kohtub Paavst Araucania regioonis Mapuche pärismaalaste kogukonna elanikega. Mapuche liikmed on pöördunud valitsuse poole, et viimane tagastaks neile enne 1980-nadate lõppu demokraatia kehtestamist konfiskeeritud maad.

Puerto Maldonadot külastades kohtub Paavst Amazonases elavate pärismaalastega. Amazonase vihmametsad hõlmavad Lõuna-Ameerikas üheksale riigile kuuluvaid piirkondi ja need on kannatanud ulatusliku metsade hävimise all, mis mõjutab neid negatiivsel viisil, vähendades bioloogilist mitmekesisust. 2019. aasta oktoobris leiab Roomas aset eriline piiskoppide sinod kogunemine, mis keskendub just Amazonase piirkonnale. Ta ütles, et sinod püüab leida uusi evangeliseerimis võimalusi, eriti pärismaalasi silmas pidades, kes on „tihti ilma jäätud rahulikest tuleviku väljavaadetest, eriti silmas pidades Amazonase vihmametsa puudutavat kriisi,“ mis mängib olulist rolli kogu planeedi keskkondlikus tervises.

Palveühtsuse nädal. Palvus reedel, 19. jaanuaril 2018 Peeter-Pauli kirikus

Loe edasi: Palveühtsuse nädal. Palvus reedel, 19. jaanuaril 2018 Peeter-Pauli kirikus

Kirikus on saanud traditsiooniks palvetada kõikide kristlaste ühtsuse eest, sest Kristus ise soovis, et tema Kirik oleks üks. Igal aastal toimub roomakatoliku kirikus palvenädal 18.-25. jaanuarini kristlaste ühtsuse eest. Peeter-Pauli kogudus vastab sellele kutsele ja sel reedel, 19. jaanuaril 2018 toimub palvus Peeter-Pauli kirikus (Vene tn 18) kell 17.15 ehk enne õhtust Püha Missat (kell 18.00).
Kõik on kutsutud!

NB! Palvuse lehed palvetega jaotatakse reedel kohapeal kirikus.

Maarjakool2018

Loe edasi: Maarjakool2018Maarja kool on Peeter-Pauli koguduse pühapäevakooli juures tegutsev huviring. Miks just Maarja kool? Sest kui Neitsi Maarja ütles: "Sündigu mulle sinu sõna järgi", kinnitas ta, et tahab alati täita Jumala tahtmist. Küllap tahaks igaüks meist olla rohkem Maarja moodi - armastavam ja kuulekam - ja seda püüamegi kõikvõimalike loominguliste tegevuste kaudu üheskoos õppida.

2017/2018 õppeaastal valmistame ette nukuetendust Neitsi Maarja elust, juhendab Ene Mellov. Kohtume 21. jaanuaril, 25. veebruaril, 18. märtsil, 22.aprillil, 27. mail kell 13.45 pastoraalkeskuse kolmandal korrusel. Oodatud on nii Peeter-Pauli koguduse pühapäevakooli lapsed kui kõik teised huvilised! Osalemissoovist palume teada anda:

Piiskop Philippe Jourdan: "Leian, et jõulude aeg võiks olla selleks, kus püüame esmalt muuta iseennast, et ka maailm paremaks muutuks".

Loe edasi: Piiskop Philippe Jourdan: Paavst Franciscuse Eestisse tulek järgmise aasta septembris ei ole pelgalt viisakusvisiit ning kohtumine kohalike katoliiklaste ja tähtsate poliitikutega, vaid ennekõike kohtumine kogu Eesti rahvaga, ütles Rooma-Katoliku Kiriku Apostellik administraator piiskop Philippe Jourdan ERRile antud intervjuus. "Minu jaoks on kõige tähtsam see, paavst ei tule Eestisse turismi tegema ega peamiselt valitsusega kohtuma, nagu teevad riigipead, vaid ta tuleb siia Eesti rahvaga kohtuma. Seetõttu on oluline, et meie ühiskond elaks tema visiidile kaasa ja inimesed mõistaks, miks paavst Eestisse tuleb," sõnas Jourdan. Piiskopi sõnul ei jaga paavst oma visiitide käigus ainult õpetust, vaid püüab ka õppida neilt riikidelt ja rahvastelt, keda ta külastab.

Urbi et Orbi (Linnale ja maailmale)

Loe edasi: Urbi et Orbi (Linnale ja maailmale)Paavst Franciscus kutsus traditsioonilises jõulupühade läkituses Urbi et Orbi (Linnale ja maailmale) rahule Jeruusalemmas ja "vastastikusele usaldusele" Korea poolsaarel ning rõhutas laste kannatusi maailma konfliktides.
Paavst rääkis läkituses "kasvavatest pingetest" iisraellaste ja palestiinlaste vahel ning avaldas lootust, et peale jääb "soov jätkata dialoogi ja leida läbirääkimiste teel lahendus, mis võimaldaks kahe riigi rahulikku kooseksisteerimist".

"Palvetagem, et Korea poolsaarel ületataks vastasseis ning et kogu maailma huvides suureneks vastastikune usaldus," ütles kirikupea.

Täistekst (inglise keeles) - Urbi et Orbi.

Allikas: www.bns.ee, www.vaticannews.it, 25.12.2017

Halastuse Misjonäride Ordu ülemõde Prema: “Hoidke Jeesust oma südames!”

Loe edasi: Halastuse Misjonäride Ordu ülemõde Prema: “Hoidke Jeesust oma südames!” Jõulude eel külastas Eestit Halastuse Misjonäride Ordu ülemõde Mary Prema Pierick. Paaripäevane visiit Maarjamaale kaugelt Indiast leidis aset ordu Tallinna harukloostri külastamiseks ning selleks, et toetada siinseid õdesid, kes teevad igapäevaselt väga rasket tööd ja seda tihti teistele märkamatult.

Ülemõe külaskäik oli neljale Tallinnas tegutsevale Ema Teresale õele ilusaks jõulukingituseks – nii tõdesid üheskoos kõik nunnad Ristiku tänaval.

‘Prema’ tähendab sanskriti keeles armastust, puhast ja püha armastust. Kohtudes ülemõe Premaga tundus, et teda vaadates jääb aeg seisma, sest temas elunev rahu on ilusaim armastusavaldus ligimise vastu. Väike vestlus ühel pimedal detsembikuu päeval tõi valgust ja rahu küll vist igaühele, kellega ülemõde Prema Tallinnas kohtus.

Püha Risti Teresa (Edith Stein). Jõulumüsteerium (1), (2), (3)

Loe edasi: Püha Risti Teresa (Edith Stein). Jõulumüsteerium (1), (2), (3)

Vaid mõned päevad jõuludeni.

Kui päevad muutuvad üha lühemaks ning langevad esimesed lumehelbed, ilmuvad meie hinge jõulumõtted. Sellest lihtsast sõnast - jõulud - õhkub hurma, mis ei jäta ühtki südant külmaks. Ka teiste religioonide järgijad ning isegi uskmatud, kelle jaoks Petlemma lapsukese lugu ei tähenda seda, mis meile, valmistuvad pühadeks ning küsivad endilt, miks sai sel päeval kõikjal nende ümber täiesti ootamatult särama selline rõõm, mis voolas sooja armastuse voona üle terve maa. Kristlastele, ja eriti katoliiklastest kristlastele, on jõulud siiski hoopis midagi muud, kui lihtsalt rõõmupidu. Jõulusõimes, mille poole täht katoliiklasi juhatab, lebab maailma rõõmu ja rahu tooja - väike lapsuke, kellest maalivad meile pildi sajad kristlikud kunstiteosed ja jutustavad kaunid meloodiad, milledest heliseb lapsepõlve maagiat.

Üleskutse annetusteks

Loe edasi: Üleskutse annetusteksPaavst Franciscuse visiidile on juba mitu aastat mõeldud ja see saab EV juubeliaastal teoks. Võiks öelda, et meie kõikide unistus, et Rooma Paavst külastab Eestit, on täitumas. Seda ei juhtu tihti. Püüame üheskoos nii hingeliselt kui ka sisuliselt hästi ettevalmistuda selleks kohtumiseks ja et Püha Isa visiidist kujuneks tõesti ajalooline sündmus mitte ainult meie väikese katoliku kiriku jaoks, vaid kogu Eestile.

Plaanitud Püha Missa, millest saavad osa paljud inimesed nii kodu- kui välismaal, on kindlasti oluliseim visiidi sündmus ja kus on inimestel võimalus ka isiklikult kohtuda paavst Franciscusega; laialdane teavitustöö, raamatute väljaandmine ning kogu visiidi jäädvustamine, toob endaga kaasa aga suured kulud katoliku kirikule Eestis.

Inimesed, kes soovivad aidata ning toetada paavst Franciscuse visiidi ettevalmistamist, siis selleks on nüüdsest avatud ametlik arvelduskonto. Me palume inimeste lahket abi selle visiidi vääriliseks läbiviimiseks:

  • Püha Missa korraldamine (heli-ja videotehnika, lavaehitus, turvalisus, altar, decoratsioon, liturgia muusikaline kujundus jms Püha Missaga seonduv);

Laste jõulunäidend

Loe edasi: Laste jõulunäidendTuleval pühapäeval, 17. detsembril kell 13.15 toimub Peeter-Pauli katedraalis pühapäevakooli laste jõuluetendus "Kingsepp Martini jõulud".

See on lugu kingsepp Martinist, kes ootab kohtumist Jeesusega. Kas see tal ka õnnestub, see selgub juba etendusel! Igal juhul on kindel, et sellest kujuneb tema jaoks üks eriline ootamine.

Kõik on kutsutud!