MaarjapaisTeoloogiaprofessor Vello Salo nimetati Helsingi ülikooli audoktoriks

Loe edasi: Teoloogiaprofessor Vello Salo nimetati Helsingi ülikooli audoktoriks22. juunil anti Pirita kloostris Helsingi Ülikooli professor Risto Saarinen poolt üle isa Vello Salole audoktori diplom ja kübar.

Vello Salo on oppinud Šveitsis ja Hollandis matemaatikat ja füüsikat, teoloogiat Itaalias ja Saksamaal. Vello Salo on olnud Vana Testamendi teoloogia professor Mosulis, Torontos ja Tartu Ülikoolis. Gümnaasiumiopilasena astus Vello Salo Soome sojaväkke, 1944. aastal soomepoisina kodumaale joudes oli ta sunnitud Eestist lahkuma. Vello Salo on tolkinud itaalia keelde oluliste eesti luuletajate loomingut ning Piibli vanadest algtekstidest eesti keelde vaimulikku luulet. Vello Salo asutatud ja juhitud kirjastus Maarjamaa on aastate jooksul avaldanud üle 80 trükise. 2011/2012 oli Vello Salo Tartu Ülikooli vabade kunstide professor.  

Märter, peapiiskop Teofiliuse kuulutatakse õndsaks Leedus

Loe edasi: Märter, peapiiskop Teofiliuse kuulutatakse õndsaks LeedusPühapäeval, 25. juunil arvatakse õndsate hulka Leedu peapiiskop Teofilius Matulionis.

Teofilius Matulionis sündis 22. juuni 1873 väikeses Anykščiaisi külas Leedumaal. Tema vanemad olid talupidajad. Varakult alustas ta leedu ja poola keele õppimist ning 1887. aastal asus õppima Daugpilisi Gümnaasiumisse. Peale viit gümnaasiumiaastat astus noor Teofilius Peterburgi preestriseminari ning 1900. aastal pühitseti ta preestriks. Preestriseminari õpingud kestsid üheksa pikka aastat, kuna noor Teofilius soovis olla absoluutselt kindel oma kutsusmuses. Edasi tegutses ta hingehoiutööl kuni aastani 1923, mil ta Peterburis arreteeriti. Selline asjade käik oli tingitud katoliku kiriku vastu suunatud repressioonidest, mis algasid Venemaal juba 1917.a.

Noorte kohtumine Kodasema katoliku keskuses

Loe edasi: Noorte kohtumine Kodasema katoliku keskuses28-29. juunil toimub noorte väljasõit Kodasemale. Kohtumine algab 28ndal juunil ühise lõunaga kell 13. Päeva jooksul on plaanis väike matk, tunnipalvus, Missa, filmivaatamine ja lõke. 29ndal jätkame isa Wodeki mõtisklusega, diskussioonpaneeliga noorte ühtsuse ja aktiivsuse teemal kirikus. Võimalus olla Pühima Altarisakramendi ees.

Oma osalemisest palume hiljemalt 21. juuniks teada anda kas Marit Aus'ile () või Arno Humal'ile (). Osalustasu on 10 eurot  ja palume tasuda hiljemalt 21. juuniks Marit Aus'i kontole: Swedbank, EE842200221018571517 (selgitusse märkida osaleja nimi). Kohtumist puudutavate küsimustega palume pöörduda Mariti või Arno poole.

Tallinnas on preestriseminar - Redemptoris Mater

Loe edasi: Tallinnas on preestriseminar - Redemptoris MaterTallinnasse loodi 2015. aastal preestriseminar Redemptoris Mater! Hetkel õpib seal 6 seminaristi, kes kõik on saabunud Maarjamaale erinevatest maailma riikidest - Portugalist, Valgevenest, Brasiiliast, Tšiilist, Poolast, Hispaaniast. Seminari juhib rektorina isa Severino Pizzanelli, kes on Eestis 1997. aastast. Samuti aitab seminariste nende vaimse kasvamise teel meie Pühade Peetruse ja Pauluse koguduse preester isa Alfonso di Giovanni.

Seminar on otseselt seotud Šveitsis asuva Lugano ülikooli teoloogiateaduskonnaga. Seega toimub suur osa õppest interneti vahendusel. Enamasti kuulatakse loenguid Skype teel ning see on tänapäeva noortele väga sobiv viis teadmisi omandada. Kuid ka Tallinnas kohapeal toimuvad erinevad seminarid ja loengud.

Ilmus raamat ema Teresast

Loe edasi: Ilmus raamat ema TeresastIlmus ema Teresa Kolkatast elulooraamat. Autoriks on suure pühaku vaimne isa Msgr. Leo Maasburg. Raamatut on võimalik osta RKK kantseleist ja raamatukauplustest üle Eesti.

Ema Teresa (27.08.1910-5.09.1997) sündis Makedoonias. 12-aastaselt otsustas ta hakata nunnaks ning 18-aastaselt lahkus kodust ja ühines Loreto õdede orduga, et minna misjonitööle Indiasse. Temast sai kõigi ühiskonnast tõrjutute eestkostja, lugematute näljaste, hüljatute, kodutute, pimedate ja leeprahaigete aitaja. Teda austasid nii kristlased, moslemid, hindud kui uskmatud. Isa Leo Maasburg oli ema Teresa kaaslane paljude aastate jooksul. Käesolevas raamatus räägib Leo Maasburg armastatud nunnast viiskümmend juhtumit, mille tunnistajaks ta oli." Selleks, et õigesti mõista ema Teresa karisma tähtsust, tema ebatavalist vaimuandi, tuleb meeles pidada, et tema kutsumus ei olnud suunatud vaestele, vaid "vaesemaist vaesemaile", nimelt neile, kes ei saa ise ennast aidata ja kellel pole kedagi abiks."

Paavst Franciscus: perekond on Euroopa suurim aare

Loe edasi: Paavst Franciscus: perekond on Euroopa suurim aareNeljapäeval, 1. juunil võttis paavst Franciscus audientsil vastu Katoliku Perekondade Assotsiatsiooni Euroopa Föderatsiooni (FAFCE) liikmed. Assotsatsiooni kohtumine paavstiga leidis aset seoses 20 aasta täitumisega selle asutamisest. FAFCE tegutseb 14 Euroopa riigis ning omab osaleja staatust Euroopa Nõukogus. Paavst Franciscus ütles, et perekond on Euroopa suurim aare. Ta jätkas öeldes, et perekonnad teenivad ühiskonda ning sisaldab vastastikuse pühendumist ja avatust elule.”

Paavst Franciscus: Jumala armastus on välja valatud meie südamesse Püha Vaimu läbi

Loe edasi: Paavst Franciscus: Jumala armastus on välja valatud meie südamesse Püha Vaimu läbi/Paavst Franciscuse katehhees Nelipüha eel/

Kallid vennad ja õed!
Nelipüha eel peame rääkima seosest, mis on kristliku lootuse ja Püha Vaimu vahel. Vaim on tuul, mis lükkab meid edasi, mis hoiab meid teerajal, mis paneb meid end tundma kui palverändurid ja võõrad ning ei lase meil end sisse seada ja saada "paikseks" rahvaks.

Kiri heebrealastele võrdleb lootust ankruga (6,18-19); ning sellele pildile võime lisada purje. Kui ankur annab paadile kindlustunde ja "ankurdab" mere lainetuses, siis puri paneb paadi liikuma, et vete peal edasi liikuda. Lootus on tõepoolest nagu puri, ta kogub endasse Püha Vaimu tuule ja muudab selle liikumapanevaks jõuks, mis vastavalt olukorrale lükkab paati kas avamerele või kalda poole.

Pühamud on vaibastatud palvetega, Fanny de Sivers

Loe edasi: Pühamud on vaibastatud palvetega,  Fanny de SiversEesti Kirikute Nõukogu andis välja trükise Teelise kirikud 2017. Teatmik on käepärane abivahend turistidele ja matkajatele, tutvustades eesti ja inglise keeles 449 pühakoda Maarjamaal. Teatmik annnab informatsiooni kirikute ajaloost, vaatamisväärsustest, suvistest lahtioleku- ja jumalateenistuste aegadest, samuti leiab teatmikust teavet pühakodades toimuvatest kirikukontsertidest ning majutusvõimalustest. "Tundmatu või tuntudki pühakoja juures peatumiseks tasub aega võtta. Märkame välist. Sisemise märkamine on süüvimise taga. Seesmiselt vakatudes võime seda märgata. Adume, mis on meie sees. Silmi tõstes võib heiastuda seegi, mis on varjatult meie üle ja ümber. Kes on. Püha on. Nii on iidsetesse pühakodadesse materialiseerunud aegadeülene pühadusepalve. On see kõnetu tunnistus meiegi viimsetest igatsustest? „Pühamud on vaibastatud palvetega,“ tõdeb kirjanik Fanny de Sivers.”