Katoliku Kirik EestisSuur Nädal Rooma-Katoliku Kirikus

Eriolukorra tingimustes ja Püha Tooli juhistest lähtuvalt, Suurel Nädalal toimuvad kõik Missad onlines, sest valitsuse otsusega kõik avalikud kogunemised on keelatud. Me ei lükka edasi pühi, aga tähistame seda kogu hinge ja südamega jälgides internetist Missat, kui preester seda pühitseb katedraalis (või teistes kogudustes). Avalikud protsessioonid lükkuvad edasi.

Jälgige infot kodulehelt ja jagage teistega, kes võimalik et pole väga aktiivsed netikasutajad!

Kriisamimissa
Toimub nii pea kui võimalik pärast eriolukorda riigis.

Suur Neljapäev
Peeter-Pauli katedraalis toimub kell 18.00 Missa privaatselt, aga ei ole protsessiooni ega jalgade pesemist. Vaata Missat: www.youtube.com/katolikuee

Suur Reede
Peeter-Pauli katedraalis Suure Reede teenistus toimub privaatselt kell 15.30, aga meie Issanda risti austust ei toimu lähtuvalt Püha Tooli soovitustest ning lükkame selle edasi ja see toimub 14. septembril 2020 kui tähistame kirikukalendri järgi Ristiülendamise püha. Siis saavad kõik usklikud tulla austama Issanda risti. Vaata Suure Reede teenistust: www.youtube.com/katolikuee

Ristitee palvust ei toimu samuti, kuid iga üks võib seda palvetada Suurel Reedel individuaalselt.

Vaikne laupäev
Peeter-Pauli katedraalis toimub vigiilia Missa kell 22, kuid ilma rahvata. Vaata Missat: www.youtube.com/katolikuee. Paasatuli süüdatakse Peeter-Pauli kiriku sees (vaimulikud küünaldega). Ristimised ja kirikusse vastuvõtmised toimuvad esimesel võimalusel, mitte järgmisel aastal paasapühade aeg.

Ülestõusmispühad
Missa nii nagu pühapäeviti onlines. (Nb! võib tulla täpsustusi. Jälgi kava) 

Otseülekanded Peeter - Pauli katedraalist videovahendusel kõikidel päevadel!

Palve! Palun võtke ühendust oma koguduse preestiga teistes Eesti katoliku kirikutes Missa aegade osas, et te saaksite osaleda ja hingeliselt ühineda Missaga interneti teel. Püüame ka katoliku kodulehel jooksvalt informeerida Suure Nädala Missa ajad kõikides Eesti katoliku kogudustes, mil preester privaatselt pühitseb Missat kabelis.

Link piiskopi juhistele seoses Suure Nädalaga: VIDEO

Social button for Joomla