MaarjapaisPalveühtsuse nädal. Palvus reedel, 19. jaanuaril 2018 Peeter-Pauli kirikus

Loe edasi: Palveühtsuse nädal. Palvus reedel, 19. jaanuaril 2018 Peeter-Pauli kirikus

Kirikus on saanud traditsiooniks palvetada kõikide kristlaste ühtsuse eest, sest Kristus ise soovis, et tema Kirik oleks üks. Igal aastal toimub roomakatoliku kirikus palvenädal 18.-25. jaanuarini kristlaste ühtsuse eest. Peeter-Pauli kogudus vastab sellele kutsele ja sel reedel, 19. jaanuaril 2018 toimub palvus Peeter-Pauli kirikus (Vene tn 18) kell 17.15 ehk enne õhtust Püha Missat (kell 18.00).
Kõik on kutsutud!

NB! Palvuse lehed palvetega jaotatakse reedel kohapeal kirikus.

Maarjakool2018

Loe edasi: Maarjakool2018Maarja kool on Peeter-Pauli koguduse pühapäevakooli juures tegutsev huviring. Miks just Maarja kool? Sest kui Neitsi Maarja ütles: "Sündigu mulle sinu sõna järgi", kinnitas ta, et tahab alati täita Jumala tahtmist. Küllap tahaks igaüks meist olla rohkem Maarja moodi - armastavam ja kuulekam - ja seda püüamegi kõikvõimalike loominguliste tegevuste kaudu üheskoos õppida.

2017/2018 õppeaastal valmistame ette nukuetendust Neitsi Maarja elust, juhendab Ene Mellov. Kohtume 21. jaanuaril, 25. veebruaril, 18. märtsil, 22.aprillil, 27. mail kell 13.45 pastoraalkeskuse kolmandal korrusel. Oodatud on nii Peeter-Pauli koguduse pühapäevakooli lapsed kui kõik teised huvilised! Osalemissoovist palume teada anda:

Üleskutse annetusteks

Loe edasi: Üleskutse annetusteksPaavst Franciscuse visiidile on juba mitu aastat mõeldud ja see saab EV juubeliaastal teoks. Võiks öelda, et meie kõikide unistus, et Rooma Paavst külastab Eestit, on täitumas. Seda ei juhtu tihti. Püüame üheskoos nii hingeliselt kui ka sisuliselt hästi ettevalmistuda selleks kohtumiseks ja et Püha Isa visiidist kujuneks tõesti ajalooline sündmus mitte ainult meie väikese katoliku kiriku jaoks, vaid kogu Eestile.

Plaanitud Püha Missa, millest saavad osa paljud inimesed nii kodu- kui välismaal, on kindlasti oluliseim visiidi sündmus ja kus on inimestel võimalus ka isiklikult kohtuda paavst Franciscusega; laialdane teavitustöö, raamatute väljaandmine ning kogu visiidi jäädvustamine, toob endaga kaasa aga suured kulud katoliku kirikule Eestis.

Inimesed, kes soovivad aidata ning toetada paavst Franciscuse visiidi ettevalmistamist, siis selleks on nüüdsest avatud ametlik arvelduskonto. Me palume inimeste lahket abi selle visiidi vääriliseks läbiviimiseks:

  • Püha Missa korraldamine (heli-ja videotehnika, lavaehitus, turvalisus, altar, decoratsioon, liturgia muusikaline kujundus jms Püha Missaga seonduv);

Laste jõulunäidend

Loe edasi: Laste jõulunäidendTuleval pühapäeval, 17. detsembril kell 13.15 toimub Peeter-Pauli katedraalis pühapäevakooli laste jõuluetendus "Kingsepp Martini jõulud".

See on lugu kingsepp Martinist, kes ootab kohtumist Jeesusega. Kas see tal ka õnnestub, see selgub juba etendusel! Igal juhul on kindel, et sellest kujuneb tema jaoks üks eriline ootamine.

Kõik on kutsutud!

 

Adoratsioon neljapäeval, 7. detsembril

Loe edasi: Adoratsioon neljapäeval, 7. detsembrilRooma-Katoliku Kiriku Peeter-Pauli koguduses Tallinnas toimub iga kuu esimesel neljapäeval päevane adoratsioon, mis on pühendatud eriti kiriku, preestrite ning preestrikutsumuste eest palvetamiseks. Sedapuhku on hea võimalus veeta aega Pühima Sakramendi ees ja valmistuda hingeliselt paavsti tulekuks ning selle visiidi ettevalmistuse eest palvetada.

Järgmine adoratsioon Pühima Altarisakramendi ees toimub neljapäeval, 7.detsembril 2017.

Kes soovivad palvetada ja veeta kindla aja kirikus Jeesusega, siis palume kirja panna oma nimi koguduse stendile kiriku sees, sest vajame, et iga tund oleks kirikus vähemalt kaks inimest.

 

 

Rahulikku advendiaega!

Loe edasi: Rahulikku advendiaega!Esimese advendipühapäevaga algab advendiaeg ja ka liturgiline kirikuaasta. Advendiaeg tähistab Issanda sünni ja Jumala taastuleku ootust. Advendiaeg on samuti paastuaeg, kus püüame sellel ootuse ajal teha armastusetegusid ning valmistuda Issanda taastulekuks. Järelikult on see aeg, neli nädalat enne Jõulupühasid loodud Jeesuse Kristuse taastuleku ootuseks ning samuti pöördumiseks. "Parandage meelt, sest taevariik on lähedal!" ütleb Evangeelium. Sellel ajal täidame oma südameid rõõmu ja lootusega, kus aasta kõige pimedamal ajal püüame vaadata enesesse, et jõulurõõm oleks seda täiuslikum. Kristuse tulemist oodates, süüdatakse igal pühapäevl üks uus küünal. Kõigil, kes soovivad õnnistatud küünlaid või advendipärgasid, palutakse need kaasa võtta esimese advendipühapäeva teenistustele.

 

Paavsti visiit

Loe edasi: Paavsti visiitPraeguste andmete kohaselt peaks paavst Franciscuse visiit Balti riikidesse aset leidma septembris 2018. Kuid Püha Tooli ja Nuntsiatuuri andmetel ei ole veel ametlikku infot paavsti visiidi kohta laekunud. Kui ametlik info saabub, avaldame koheselt vastavasisulise teate Rooma-Katoliku Kiriku kodulehel ning anname infot avalikkusele. Nüüd aga valmistugem üheskoos rõõmu ja palvega paavsti tulekuks ning loodame, et juba varsti saame avaldada ametlikud kinnitatud kuupäevad Püha Tooli poolt ning teavitada visiidi programmi Balti riikides. Võimalus on üheskoos selleks kohtumiseks ettevalmistada koos kogudusepreestri isa Alfonsoga. Kohtumised toimuvad Johannes Paulus II saalis neljapäeviti kell 19.


 

Koguduse filmiõhtu reedel, 24. novembril

Loe edasi: Koguduse filmiõhtu reedel, 24. novembrilReedel, 24. novembril 2017 kell 19.00 ( peale õhtust Missat ) toimub Püha Johannes Paulus II saalis koguduse filmiõhtu. Vaatame 2010.a. valminud filmi “Jumalatest ja inimestest” ( orig pr.k. "Des hommes et des dieux ” ). Film on in. k. subtiitritega.

Cannes’i filmifestivalil Grand Prix pälvinud Xavier Beauvois’ tõsielul põhinev lugu Alžeeria mägede kloostris elavast 8-st tsistertslasest, kes peavad otsustama, kas põgeneda islami fundamentalistliku ülestõusu eest armee kaitse all või jääda paigale ning kindlaks oma põhimõtetele.

OLETE KÕIK OODATUD!