Katoliku Kirik EestisRaamatute esitlused Peeter-Pauli koguduse juures

Kui Kristus on moodumasEsimesel advendipühapäeval, 27. novembril kell 13:00 toimub Tallinna Peeter-Pauli katedraali püha paavst  Johannes Paulus II saalis (Vene 16) jõulueelne raamatulaat koos kolme äsja eesti keeles ilmunud raamatu tutvustusega. Kirjastuse Gallus väljaandel ilmusid Wilfrid Stinisseni “Maarja Piiblis ja meie elus”, Püha Johannes Paulus II entsüklika “Usk ja mõistus” ning Opus Dei asutaja Püha Josemaria Escrivá de Balagueri jutluste kogumik “Kui Kristus on möödumas”. 

WILFRIED STINISSEN. “MAARJA PIIBLIS JA MEIE ELUS”

Raamatu pühimast Neitsi Maarjast Piiblis ja meie elus kirjutas Belgia päritoluga Rootsis elanud karmeliidist preester Wilfrid Stinissen kõikide kristlaste jaoks, pidades eelkõige silmas protestante. Suur osa kristlaskonnast ei ülista Maarjat, ehkki ta ise ennustas Pühas Vaimus, et kogu maailm peab teda austama. Maarja kutsumus liitub Poja kutsumusega ning puudutab kogu maailma. Kristus jääb poolikuks kui me ei mõista Maarjat, Maarja alandlikkust ja tema eestkoste olulisust.


Wilfried Stinisseni raamatu "Maarja Piiblis ja meie elus" on tõlkinud Illimar Toomet, toimetanud Veiko Vihuri ja kujundanud Mari-Liis Bassovskaja. Raamatu väljaandmist toetas Renovabis.

PÜHA JOHANNES PAULUS II. “USK JA MÕISTUS”

"Usk ja mõistus" (Fides et ratio) on Püha Johannes Paulus II (1920-2005) eelviimane, 13. entsüklika ehk ringkiri, mis pärineb aastast 1998. Oma ringkirjas räägib paavst usu ja mõistuse vahelisest tundlikust suhtest. Kuigi mõlemad on sõltumatud, mõjutavad nad teineteist, aga samal ajal valitseb nende vahel harmoonia. Tõeni võib olla palju teid, aga nii usk kui mõistus mõlemad otsivad ülimat Tõde. Filosoofia ei saa mõista lõpuni seda Tõde, mis on antud ilmutuslooga, aga usu mõistmine eeldab filosoofiat. Seetõttu ei pea teoloogia ja filosoofia olema vastuolus.

Entsüklika on tõlkinud Toomas Help ning keeleliselt toimetanud Aive Haljand. Raamatu väljaandmist toetas Renovabis.

PÜHA JOSEMARIA ESCRIVÁ DE BALAGUER. “KUI KRISTUS ON MÖÖDUMAS”

Püha Josemaría Escrivá de Balaguer sündis 1902. aastal. Ta asutas 1928. a. katoliikliku organisatsiooni Opus Dei, mis lähtub õpetusest, et iga inimene saab oma igapäevases elus ja töös leida pühadust lõimides nii töö-, pere- kui ka oma vaimuliku elu. Oma tegevuse ja kirjutistega on Josemaria Escrivá jätnud olulise jälje 20. sajandi Katoliku kiriku ajalukku. 2002. a. kuulutati ta Johannes Paulus II poolt pühakuks. Käesolev raamat on tema teine eesti keeles avaldatav jutluste kogu. Josemaria Escrivá teoseid on avaldatud vähemalt 45 keeles.

Raamatu on hispaania keelest tõlkinud Aive Haljand ning toimetanud Riina Kasser.

Social button for Joomla