MaarjapaisKonverents "Konfliktist osaduseni" 27. septembril Rahvusraamatukogus

konfliktist osaduseniRooma-Katoliku Kiriku apostellik administraator Eestis Philippe Jourdan ja EELK peapiiskop Urmas Viilma kutsuvad kõiki osalema Reformatsiooni 500. aastapäeva tähistamise raames toimuval Rooma-Katoliku Kiriku ja Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku ühiskonverentsil „Konfliktist osaduseni“. Konverents toimub kolmapäeval, 27. septembril 2017 Tallinnas, Eesti Rahvusraamatukogu väikeses saalis kell 9.30-18.00 ning lõpeb ühispalvusega Kaarli kirikus kell 18.15-19.00. Konverentsil esineb Rooma Püha Risti Paavstliku Ülikooli professor isa Philip Goyret.

Reformatsiooni 500. aastapäeva kontekstis arutletakse Tallinna konverentsil üheskoos reformatsiooni kui mõlemale kirikule olulise sündmuse üle: kus ja miks see alguse sai, mida tähendab see meile tänapäeval ja tulevikku silmas pidades, milliseid võimalusi näeme kirikutena üksteisele lähemale jõudmiseks.

Konverentsi töökeelteks on eesti ja inglise keel. Tagatud on sünkroontõlge.

Osalema on oodatud erinevate kirikute vaimulikud, õppejõud ja õpetajad, teoloogiaüliõpilased, töötegijad, koguduseliikmed, kõik huvilised.  

Palume Teil registreeruda hiljemalt 18. septembriks teatades aadressil : .

Täpsem info konverentsi kohta : www.eelk.ee

 

Social button for Joomla