Katoliku Kirik EestisVÄLKFOORUM “KUIDAS PAAVST FRANCISCUS MÕJUTAB MAAILMA?”

1 paavst v2lkfoorum03. septembril kell 11.00 Tallinna Ülikoolis, Mare maja aatriumis toimub VÄLKFOORUM “KUIDAS PAAVST FRANCISCUS MÕJUTAB MAAILMA?” Tule kuula skeptilise õppejõu professor Daniele Monticelli ja Rooma-Katoliku piiskopi Philippe Jourdan arutelu paavsti ja katoliku kiriku rolli üle maailmas. Avatud on Mare maja aatriumis Franciscusele pühendatud rändnäitus.

Kui kirik ja paavst on paljude arvates justkui iganenud katked möödunud aegadest, siis miks soovivad just paavsti audientsi suurriikide juhid, nagu näiteks USA president Trump või Venemaa president Putin? 2011. aastal kõneles Eesti rahvaga Vabaduse väljakul Tiibeti usujuht dalai-laama. Juba sel sügisel külastab Eestit teine, miljonite inimeste vaimne juht ja hingeline teenäitaja - paavst Franciscus, kes 25. septembril pöördub samuti Vabaduse väljakul Eesti rahva poole. Kes ta on? Miks ta peab oluliseks keskkonnakaitset ja kõnelemist oma kuulajaskonnaga südamest-südamesse, mitte ei kasuta ettekirjutatud kõnesid? Milline on tema roll tänapäeva maailmas? Kas tal on maailmale midagi uut öelda?

Selleks, et tutvuda ise peagi meie riiki külastava paavst Franciscusega, olete kutsutud osa saama tema isikunäituse avamisest 03. septembril kell 11.00 Tallinna Ülikoolis, Mare maja aatriumis. Avamise puhul võtavad sõna professor Daniele Monticelli ja piiskop Mgr Jourdan Philippe. Näitusele tulnutel avaneb võimalus kuulata skeptilise õppejõu ja Rooma-Katoliku piiskopi arutelu paavsti ja katoliku kiriku rolli üle maailmas ja sealhulgas ka Eestis ning tutvuda meie riiki külastava suurmehe elulooga.

Üritusel osalemine on tasuta ning kuulama ja vaatama on oodatud kõik!"

 

Social button for Joomla