Katoliku Kirik EestisRaamatu „Argipäeva imed. Piiskop Philippe Jourdani lugu” esitlus

Loe edasi: Raamatu „Argipäeva imed. Piiskop Philippe Jourdani lugu” esitlusValminud on elulooraamat piiskop Philippe Jourdanist.

30. augustil 2020 pärast Missat, orienteeruvalt kell 13.15 Tallinna Peeter-Pauli katedraali ees õues või halva ilma korral kõrvalhoones esitletakse Indrek Koffi raamatut „Argipäeva imed. Piiskop Philippe Jourdani lugu”.

Raamatut on võimalik kohapeal osta hinnaga 20 €.

Olete oodatud!

 

Viru-Nigula palverännak 22.08.2020. Kava!

Loe edasi: Viru-Nigula palverännak 22.08.2020. Kava!

Viru-Nigula palverännak toimub laupäeval, 22. augustil 2020.

Kõik, kes soovivad bussiga Tallinnast sõita Viru-Nigulasse, palume registreerida Peeter-Pauli koguduse kantseleis.  
Kantselei on avatud esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti või helistada telefonil: 6446367.
Sõidu hind on 10 eurot. Buss väljub 22. augustil  Mere pst. 5 kell 8.30. 

KAVA:

11.00-11.45 Adoratsioon Viru-Nigula kirikus
12.00 Püha Missa
13.15 Koosviibimine
14.00 Protsessioon Neitsi Maarja kabeli juurde

Piiskopi kokkuvõte

Kohtumiseni Viru-Nigula palverännakul.

 

Täiendatud! Roosipärja palvus 30.mail

Loe edasi: Täiendatud! Roosipärja palvus 30.mail Paavst Franciscus kutsub kõiki katoliiklasi palvetama roosipärga laupäeval, 30. mail kell 18.30 (Eesti aja järgi). Püha Isa palvetab sel ajal Vatikani aias asuvas Lourdesi Maarja grotti juures ning palub kõikidel ustavatel temaga ühineda roosipärja palvesse üle maailma ning palvetada Neitsi Maarja eeskoste kaudu, et maailm vabaneks sellest pandeemiast, mis on nii kaua juba kestnud.

Katoliku kirik Eestis palub vastata paavsti kutsele ja palvetada roosipärga laupäeva õhtul kell 18.30 ükskõik kus me sel hetkel viibime.

Palvust kantakse Vatikani aedadest otseülekandes kogu maailmale Vatikani meedia vahendusel.

Palvust on võimalik jälgida otseülekandes:

- Vatikani uudistelehe kaudu: SIIT
- Vatikani YouTube kanal: SIIT
- Vatikani FB leht: SIIT

Kõikidel leheküljedel on inglisekeelne kommentaar juures.

 

Peeter-Pauli koguduse lastelaager „Jumala laps tegudes“ 26.07 - 2.08.2020

Loe edasi: Peeter-Pauli koguduse lastelaager „Jumala laps tegudes“ 26.07 - 2.08.2020

Selle aasta laagris on kohad täis! Registreerida saab ainult ootenimekirja!

EV Valitsuse 14.05.2020 otsuse järgi tohivad sel suvel laagrid toimuda ja seega toimub praeguse seisuga ka Peeter-Pauli koguduse lastelaager „Jumala laps tegudes“. Laagris järgime kõiki valitsuse ja Terviseameti nõudeid, mis just laagri ajal kehtivad. Muidugi võib olukord taas halveneda ja laager lõpuks siiski ära jääda, kuid praegu arvestame sellega, et laager toimub ja registreerimine on avatud.

Laager „Jumala laps tegudes“ on mõeldud lastele justkui vaimse oaasina pärast kõrberännakut – kooliaastat, mil nad on hõivatud õppimise ja palju muuga ning Jumalaga kohtumiseks ja usus kasvamiseks ei pruugi olla palju aega ega võimalusi. Laagripäevad annavad aga kosutust ja aitavad südameid uuesti täita.

Laagris õpime, mida tähendab Jumala lapseks olemine meie igapäevases elus ja kuidas peaks see väljenduma meie tegudes. Laagri teemaga on seotud kõik päeva jooksul toimuvad sündmused: püha Missa, palved (hommiku- ja õhtupalvused, mõnel päeval ka roosipärg, ristitee, adoratsioon või teised palved), vestlused ja katehheesid, laulutunnid, matkad ja palverännakud, mängud ja vabaaja tegevused.

14. mai on palve-ja paastupäev

Koroonaviiruse (COVID-19) pandeemia kasvava leviku tõttu on meie maailm praegu silmitsi suure ohuga, mis ohustab miljonite inimeste elu kogu maailmas. Kuigi näeme meditsiini- ja teadusuuringute rolli selle pandeemiaga võitlemisel, ei tohiks me unustada Jumalat.  

Seetõttu kutsume kõiki inimesi kogu maailmas üles palvetama vastavalt igaühe usulistele veendumustele, järgima paastu ja tegema halastustegusid pandeemia lõpetamiseks 14. mail 2020.

Las igaüks meist, ükskõik kus me ka poleks, ning vastavalt omaenda usutraditsioonide ja -filosoofia õpetustele, otsiks abi Jumalalt enda ja kogu maailma päästmiseks. Nii nagu paavst Franciscus Ülestõusmispühade Urbi et Orbi läkituses ütles, et praegu ei ole aeg ükskõiksuse jaoks, sest kogu maailm kannatab ja peab olema pandeemiaga silmitsi seistes ühtne. Ühinegem siis koos Püha Isaga palvesse, neljapäeval 14. mail 2020.

Paavstlik Religioonidevaheline komisjon
6. mai 2020 

Ekstreemne Ristitee 2020

Loe edasi: Ekstreemne Ristitee 2020Selle aasta maikuus, toimub Eestis Ekstreemne Ristitee. ERT pidi toimuma paastuajal, aga, seoses eriolukorraga oli lükatud edasi.
See on eriline Jumalateenistuse vorm, mis on väga populaarne Poolas ja ka teistes riikides. Ristitee on plaanis läbi viia öösel, mis kestab 22.-23. mail reedest - laupäevani. 22.mail. Alustame Missaga Keila Baptistide koguduses, seejärel algab u 42 km pikkune teekond, mille käime läbi vaikuses. Ristitee lõpeb Püha Missaga Peetruse ja Pauluse Katedraalis.

Ekstreemne Ristitee 2020

Loe edasi: Ekstreemne Ristitee 2020Selle aasta maikuus, toimub Eestis Ekstreemne Ristitee. ERT pidi toimuma paastuajal, aga, seoses eriolukorraga oli lükatud edasi.
See on eriline Jumalateenistuse vorm, mis on väga populaarne Poolas ja ka teistes riikides. Ristitee on plaanis läbi viia öösel, mis kestab 22.-23. mail reedest - laupäevani. 22.mail. Alustame Missaga Keila Baptistide koguduses, seejärel algab u 42 km pikkune teekond, mille käime läbi vaikuses. Ristitee lõpeb Püha Missaga Peetruse ja Pauluse Katedraalis.

"Eesti katoliku ajaloo videokonverents 2020: Kolme Missa eest kolm latti, kana ja kott kartuleid."

"Eesti katoliku ajaloo videokonverents 2020: Kolme Missa eest kolm latti, kana ja kott kartuleid."

9. mail kell 12:00

Konverents toimub interneti vahendusel aadressil: https://button.ut.ee/b/hei-j2p-m6p

Järgemööda juba neljas eesti katoliku ajalukku süvenev konverents toimub eriolukorras interneti vahendusel, kodunt lahkumata on võimalik vaadata videoettekandeid ja ka ise kõnelejatelt küsimusi küsida.

Kuulame kuut ettekannet mitmekülgsetel teemadel alates Eestis teeninud katoliku preestrite saatustest saja aasta jooksul kuni katoliikluse kajastuseni eestikeelses interneti-entsüklopeedias. Konverentsi kestus on orienteeruvalt kaks tundi.

Jumala halastuse noveen

Loe edasi: Jumala halastuse noveenPühapäeval, 19. aprillil tähistab Kirik Jumala halastuse püha. Jumala halastuse püha tähistamist ülestõusmispühale järgneval pühapäeval palus meie Issand Jeesus pühalt Faustina Kowalskalt 1930. aastatel ning 30. aprillil 2000 kuulutas paavst Johannes Paulus II selle pühaks kogu Kiriku jaoks.

Meie Issand Jeesus ütles pühale Faustinale, et halastuse pühale peab eelnema noveen – Jumala halastuse palvepärja lugemine üheksa päeva jooksul alates suurest reedest – ning andis talle intentsioonid, mille eest palvetada.

Koos konkreetsete igapäevaste intentsioonidega andis Ta Faustinale edasi ka üldised intentsioonid: et kogu maailm pöörduks ning kõik inimesed Jumala halastust paremini tundma õpiksid ja ülistaksid. Konkreetsete igapäevaste intentsioonide kohta ütles Issand Jeesus pühale Faustinale: „Ma tahan, et sa nende üheksa päeva jooksul tooksid hinged minu halastuse allika juurde, et nad ammutaksid sealt jõudu ja kosutust ja kogu armu, mida nad vajavad elu raskustes, eriti aga surmatunnil. Igal päeval tood sa minu Südame juurde erilise rühma hingi ja kastad nad minu halastuse merre. Aga mina toon kõik need hinged oma Isa koju. Sa teed seda selles elus ja järgmises. Ma ei keela midagi ühelegi hingele, kelle sa tood minu halastuse allika juurde. Iga päev palud sa mu Isa käest minu kibeda kannatuse läbi nendele hingedele armu.“

Täiendatud! Püha Triduum Peeter-Pauli kirikus ja online ülekanded

Laupäev, 11.04 

Armulauda jagamist ei toimu, paasatoidu õnnistamist ei toimu!

Kirik on avatud palveks kuni kella 15.00.

Kell 22.00 Kristuse Ülestõusmispüha. Paasaöö vigiilia:

https://youtu.be/ZcrBopTUM1Y

Pühapäev, 12.04 

kell 10.00 Ülestõusmispüha. Püha Missa poola keeles:
https://youtu.be/dVGTMQ6oH20

kell 11.30 Ülestõusmispüha. Püha Missa eesti keeles:
https://youtu.be/v5kdvQG6J1E

Kirik on avatud palveks ja Armulauaks  12.30 -13.45

kell 14.00 Ülestõusmispüha. Püha Missa vene keeles:
https://youtu.be/jyRs0MHtRKc

Kirik on avatud palveks ja Armulauaks 15.00 -15.45

kell 16.00 Ülestõusmispüha. Püha Missa inglise keeles:
https://youtu.be/IbkkNUjLcIk

Kirik on avatud palveks ja Armulauaks 17.00 -20.00