Katoliku Kirik EestisPaavst lisas Loreto litaaniasse kolm Maarja eeskoste palumist

Loe edasi: Paavst lisas Loreto litaaniasse kolm Maarja eeskoste palumistNeitsi Maarja puhtaima südame suurpühal, 20. juunil 2020 täiendas paavst Franciscus Loreto litaaniat kolme eeskostega ehk palumisega, mis vastavad praeguse aja tegelikule olukorrale, kus me elame. Litaaniasse lisati palumised: Halastuse Ema, Lootuse Ema ja Põgenike Lohutaja.

Praegust aega iseloomustavad ebakindlus ja vapustused ning tekkis vajadus täiendada Loreto litaaniat, et inimesed saaks täis kiindumust ja usaldust pöörduda Maarja poole veel innukamalt, selgitas Kultuse Kongregatsiooni perfekt kardinal Robert Sarah.

Viimati püha paavst Johannes Paulus II lisas Loreto litaaniasse 1980. aastal Kiriku Ema ja 1995. aastal Perede Kuninganna eeskoste palumist. Paavst Franciscus on nüüd lisanud veel kolm.

Litaania (vanakreeka keelest λιτανεία 'tungiv palumine') on katoliikluses levinud palvevorm, osa liturgiast. Loreto litaania põhivõrm ulatub tagasi 12. sajandisse ja on üks kuuest avalikuks tarbeks lubatud litaaniast. Selle kiitis ametlikult heaks 1587. aastal paavst Sixtus V, kes muutis kehtestuks kõik muud avalikult kasutatavad Neitsi Maarja litaaniad ja Kirikus jäi kehtima vaid Loreto litaania.

Täiendatud. Missad pühapäeval, 21. juunil 2020

Tähelepanu! Pühapäeval, 21. juunil 2020 toimuvad eestikeelsed Missad Pühade Apostlite Peetruse ja Pauluse katedraalis kell 11.30 ja kell 14.00 (Ei pea registreerima).   

Hetkel valitsuse korralduse järgi ei ole enam kohustuslik "2+2" reegel. Kuid palume siiski hoida kirikus distantsi Missa ajal ja kirikusse sisenedes  ning väljudes.

Peeter-Pauli kogudus

Annetused Peeter-Pauli kirikule maikuus

Loe edasi: Annetused Peeter-Pauli kirikule maikuusOleme väga tänulikud, et olete toetanud Kirikut ning täname Jumalat, et taas saame kohtuda ning osaleda Missal. Praegu on küll keeruline ja peame  registreerima Missale pühapäeviti, kuid loodame, et olukord möödub peagi.

Tänu teie abile kogusime maikuus kokku 3878,37 eurot.
Me täname teid südamest!

Aitäh, et oled meist hoolinud. Et olete meie eest palvetanud, ja võimalusel toetanud ning olnud meie kõrval. 

Olete kõik meie palves!

Peeter-Pauli kogudus

 

Täiendatud. Toimub protsessioon. Kristuse Pühima Ihu ja Vere suurpüha pühapäeval, 14. juunil

Loe edasi: Täiendatud. Toimub protsessioon. Kristuse Pühima Ihu ja Vere suurpüha pühapäeval, 14. juunilPühapäeval, 14. juunil on Kristuse Pühima Ihu ja Vere suurpüha. Protsessioon toimub kell 13.00.

Missad katedraalis:

10.00 poola keeles
11.30 eesti keeles (peab Missale registreerima eelnevalt)
14.00 eesti keeles (peab Missale registreerima eelnevalt)
18.00 vene keeles

Registreerida Missale saab esmaspäevast reedeni 9.00-17.00 helistades telefonil 56379728 või kirjutades e-postile . Võimalus on registreerida ka kiriku kantseleis esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti 9.00-15.30.

Kristuse Pühima Ihu ja Vere suurpüha (Corpus Christi) tähistatakse pühapäeval, mis järgneb Püha Kolmainu suurpühale, austades eriliselt Püha Euharistiat. Varem pühitseti seda püha neljapäeval, pärast Kolmainu Suurpüha, paralleelselt Kristuse Püha Õhtusöömaaja austamisega Suurel Neljapäeval.

Oluline teade. Missad pühapäeviti Peeter-Pauli katedraalis alates 7. juunist

Alates 7. juunist 2020 toimuvad pühapäeviti eestikeelsed Missad Pühade Apostlite Peetruse ja Pauluse katedraalis kell 11.30 ja kell 14.00. Missad ei toimu enam Püha Katariina kirikus.

Lisandus Missa Erakorralises vormis sel pühapäeval kell 15.30. Ei pea registreerima.

Järgime kõiki valitsuse ja Terviseameti nõudeid ning palume registreerida eestikeelsetele Missadele eelnevalt nädala jooksul.

Registreerida Missale saab esmaspäevast reedeni 9.00-17.00 helistades telefonil 56379728 või kirjutades e-postile . Võimalus on registreerida ka kiriku kantseleis esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti 9.00-15.30.

Kui olukord muutub, siis anname sellest Teile aegsasti teada!

Samuti on võimalus osaleda inglisekeelsel Missal laupäeviti kell 18.00; pühapäeviti kell 10.00 poolakeelsel; venekeelsel 18.00 katedraalis ja selleks pole vaja registreerida.

Loomulikult, kui keegi ei saanud ennast registreerida või on unustanud seda teha, saab Missal osaleda – sel juhul soovitame tulla kell 14.00. Et me kõik kenasti mahuksime kirikusse ja saaksime järgida valitsuse poolt kehtestatud nõudeid, palume ennast eelnevalt registreerida.

Peeter-Pauli kogudus

Nelipühade Missade ajakava

Nelipühal, 31. mail on Püha Missa ajad katedraalis järgmised:

laupäeval, 30. mail kell 18 inglise keeles.

pühapäeval, 31. mail toimuvad Missad:

Kell 10.00 poola keeles
Kell 11.30 eesti keeles
Kell 11.45 eesti keeles Püha Katariina kirikus
Kell 18.00 vene keeles

Osad katoliiklased saavad pühapäeval kinnitamisesakramenti. Kõigile ei ole võimalik korraga kinnitamist anda, sellepärast saavad kinnitatud inimesed erinevatel päevadel.

Pirita kloostri kabel on avatud Nelipühast.
Kell 10.00 on seal Missa eesti keeles.

Loodame mõistvale suhtumisele, sest me peame hoidma korda ja puhtust kirikus. Katedraal mahutab erinõuetele vastavalt 70 inimest; Pirita kloostri kabel ca 30 inimest. Enne Missa algust desinfitseeritakse kirikut põhjalikult. Samuti palume hoida distantsi nii kirikus sees kui kirikuhoovis. Kohvilauda ei toimu ei katedraali juures ega Pirita kloostris.

NB! Palume jälgida infot katoliku kiriku kodulehel Missade toimumise kohta alates juunikuust.

Missad Peeter-Pauli katedraalis 23. ja 24. mail 2020

Sellel nädalavahetusel on Püha Missa ajad katedraalis järgmised:

laupäeval, 23. mail toimub kell 18 inglise keeles Missa katedraalis (vigiilia Missa).

pühapäeval, 24. mail toimuvad Missad:

Kell 10.00 poola keeles
Kell 11.30 eesti keeles
Kell 11.45 eesti keeles Püha Katariina kirikus
Kell 15.30 Missa erakorralises vormis
Kell 18.00 vene keeles

Pühapäeval on võimalus veel ka vaadata kell 11.30 eestikeelset Missat Youtube kanalilt: www.youtube.ee/katolikuee.

Loodame mõistvale suhtumisele, sest me peame hoidma korda ja puhtust kirikus. Katedraal mahutab erinõuetele vastavalt 70 inimest.
Enne Missa algust desinfitseeritakse kirikut põhjalikult.
Samuti palume hoida distantsi nii kirikus sees kui kirikuhoovis.

NB! Praeguste andmete kohaselt on sama Missade ajakava ka Nelipühaks, 31. maiks

Anname jooksvalt teada teadetest ja Missa aegadest kodulehe vahendusel.

Nädala sees kehtib ikka tavapärane kava:
hommikul kell 8 ja õhtul kell 18.00.

Ilmus raamat peapiiskop Eduard Profittlichist

Loe edasi: Ilmus raamat peapiiskop Eduard Profittlichist Ilmus esimene eestikeelne lühibiograafia peapiiskop Eduard Profittlichist. Et Jumala sulane Eduard Profittlich oleks meile vaimulikuks eeskujuks, peame tundma tema elu, tema mõtteid, tema teoseid ning õpiksime suunama kogu oma elu enam Kristuse poole. Raamat annab ülevaate tema isiksusest ja vaimulikuelust. See on hea lugemine juba kogenud katoliiklasele, kuid ka miks mitte noorele lugejale, et avastada Kristust oma igapäevases elus enam Jumala sulase Eduard Profittlichi, meie eeskostja, kaudu.

Piiskop Philippe Jourdan ütleb raamatu eessõnas, et selle raamatu kaudu õpime paremini tundma inimest, kes oli täielikult ohverdanud oma elu Jumala ja Eesti katoliku kiriku jaoks. Loodame, et see on sissejuhatus mitmetele järgnevatele tekstidele Jumala sulasest.

Raamatut on võimalik osta Peeter-Pauli kogudusest hinnaga 5 eurot.
Õige varsti üle Eesti teistes katoliku kogudustes.
Lisainfo:


Laudato Si nädal 16. – 24. mail.

Loe edasi: Laudato Si nädal 16. – 24. mail. Käesoleval aastal möödub viis aastat paavst Franciscuse entsüklika „Ole Kiidetud“ ilmumisest. Seda tähistatakse ülemaailmse Laudato Si nädalaga 16. – 24. mail 2020.

See annab „usklikele ja kogukondadele suurepärase võimaluse kinnitada oma kutsumust olla kogu loodu peremees ja tänada Jumalat selle suurepärase kätetöö eest, mille Ta on meie hoolde usaldanud ning paluda Tema abi loodu kaitsmisel ning halastust pattude eest mis me oleme sooritanud maailma vastu, milles me elame.“

Ühinegem kõik selle palvenädalaga, eriti praegu pärast eriolukorda, ning hoidkem meie ühist kodu oma palvetes.

Missad 16.- 17.mail Peeter-Pauli kirikus

Kuna nüüd on võimalik meil kõigil osaleda Pühal Missal, siis laupäeval, 16.mail toimub kell 18 inglise keeles Missa katedraalis.

Pühapäeval toimuvad Missad:
Kell 10.00 poola keeles
Kell 11.30 eesti keeles
Kell 18.00 vene keeles

Kui katedraalis on kell 11.30 enam kui 70 inimest, algab Katarìina kirikus Missa kell 11.45. Aga vaatame jooksvalt pühapäeval.

Pirita kloostri kabel on suletud kuni 31.maini. Palume osaleda Missal katedraalis.

Palume seda infot edastada kõigile, sest paljud ei pruugi vaadata kodulehte.

Kohtumiseni Missal.