MaarjapaisKinnitamise sakramendi katehhees

Loe edasi: Kinnitamise sakramendi katehheesKõik, kes soovivad vastu võtta sellel aastal KINNITAMISE SAKRAMENTI Nelipühal 4.juunil 2017, on kutsutud 5.mail 2017 kl 19.00 kohtumisele piiskopi ja koguduse preestriga. Palun enne kohtumist ette registreerida kantseleis, kas helistades:  644 6367 või kirjutades: .

Korjandus abivajajatele

Loe edasi: Korjandus abivajajateleHead kogudusekaaslased! Kevadise suurpuhastuse aeg on käes ja sahvrid-pööningud ootavad tuulutamist. Alates 24. aprillist kuni mai lõpuni (28. mai) on võimalik tuua Peeter-Pauli koguduse (Vene 18) juurde vanu riideid ja toidukraami abivajavate perede jaoks. Esemed kogutakse kokku ja viiakse mai lõpus Ema Teresa õdede juurde Ristiku tänavale. Sealt edasi jagatakse asjad peredesse ja kodututele.

Tallinna Kesklinna vanema külaskäik

Loe edasi: Tallinna Kesklinna vanema külaskäik Reedel, 21. aprillil külastasid Tallinna Peeter-Pauli katedraali ja koguduse keskust Tallinna Kesklinna vanem Taavi Pukk ja vanema asetäitja Inna Fjodorova. Piiskop Philippe Jourdan, kogudusepreester isa Alfonso Di Giovanni ja koguduse töötajad andsid külalistele ülevaate Rooma-Katoliku Kiriku koguduste ja Dominikaani Vendade Ordu kloostri tegevusest linnaosas ning informeerisid reformatsiooni 500. aastapäeva meenutamisega seotud sündmustest, mis on toimunud ja toimumas koos luterlastega. Kuivõrd ajaloolise dominiiklaste kloostrikompleksi erinevad osad kuuluvad kogudusele ja Tallinna linnale, arutati pikemalt kloostri tervikuna avamise ja erinevates funktsioonides kasutuselevõtmise võimaluste ning sellega seotud koostöö üle. Linnaosavanem kinnitas, et need arutelud saavad kindlasti lähiajal jätkuma, saavutamaks parimaid ja kõiki asjassepuutuvaid osapooli arvestavaid lahendusi.

Armastusega Ema Riccarda!

Loe edasi: Armastusega Ema Riccarda!Neljapäeval, 20. aprillil tänas kogu Rooma-Katoliku Kiriku pere tänumissaga Pirita kloostris ema Riccarda Ornelast, kes lahkub uuele missionile Mehhikosse laupäeval 22. aprillil. Kloostri uus ülem on Ema Vimala Kuriakose OSSS. Tänumissa pühitses isa Artur ja kohale olid tulnud kõik pühendunud nunnad üle Eesti ning teised sõbrad ja tuttavad.

Kogu Rooma-Katoliku Kirik tänab Ema Riccardat tema teenimise ja igakülgse abi eest Maarjamaal ning kõiki õdesid, kelle südamed on alati olnud kõigile avatud.  Ühtlasi soovib kirikupere jõudu uuele kloostrülemale Ema Vimalale.

Piiskopi läkitus Eestimaa katoliiklastele

Loe edasi: Piiskopi läkitus Eestimaa katoliiklastele

Armsad vennad ja õed!

Me valmistume uuesti kaasa elama Kristuse kannatustele ja ristisurmale. «Christus factus est pro nobis obediens usque ad mortem, mortem autem crucis,» (Kristus alandas ennast saades kuulekaks surmani, pealegi ristisurmani (Fil 2 :8-9)) loeme Suure Reede liturgia ajal. Eelseisvad päevad suunavad meie pilgud Kristuse Risti poole, mida me kristlastena austame ja armastame, sest Ristilt annab Jeesus meile Elu ja uuendab maailma.

Adoratsioon preestrite ja preestrikutsumuste eest

Loe edasi: Adoratsioon preestrite ja preestrikutsumuste eest

Armastatud Vennad ja Õed Kristuses!

Tahaksime korraldada igal kalendrikuu esimesel neljapäeval adoratsiooni Jeesuse Kristuse pühima sakramendi ees, palvetamaks preestrite ja preestrikutsumuste ning seminaristide eest Eestis ja kogu maailmas. Vajame selleks inimeste abi, et teada, kas oleme valmis nii tähtsaks ettevõtmiseks. Kuna tegemist on tööpäevaga, tuleks eelnevalt leida inimesi, kes saaksid kirikus valvata. Päeva jooksul oleks valvekordi kaheksa, ajavahemikul kl 9.00 – 17.30. Sooviksime esimese adoratsiooni korraldada 2. märstil 2017. Kui leidub inimesi, kes saavad aidata ja soovivad veeta aega Jeesusega, palume registreerimiseks kirjutada kiriku infostendil olevale kellaaegade tabelisse oma nimi.
Isa Alfonso Di Giovanni

 

 

Hingekarjase kodukülastus

Loe edasi: Hingekarjase kodukülastus

Kiriku traditsiooni järgi külastavad preestrid jõuluajal koguduseliikmeid nende kodudes, sest Jeesus Kristus ise külastas oma kaaslaste kodusid (Lk 19: 5) ning ta saatis ka oma jüngreid inimeste juurde jutlustama (Mt 10:40). Vaatamata sellele, et jõuluaeg on läbi, võivad soovijad preestrit kutsuda enda juurde, et koos palvetada ning lasta õnnistada kodu. Selleks on vaja pöörduda preestri poole ja leppida kodukülastuse aeg kokku.

 

2017. aastal tähistab kogu Kirik Fátima ilmutuse 100-ndat aastapäeva.

Loe edasi: 2017. aastal tähistab kogu Kirik Fátima ilmutuse 100-ndat aastapäeva.

 

Neitsi Maarja ilmutused ja sõnumid, mida ta vahendas väikeste laste kaudu kogu inimkonnale, on olnud prohvetlikumad kui teised Jumalaema ilmutused kogu maailmas (Guadelupe 1531, Pariis 1830, Loudres 1858 jt). Tänavu möödub 100 aastat Fátima ilmutusest Portugalis. Sinna suundub 12.-13. mail välisvisiidile ka Püha Isa paavst Franciscus. Enne Neitsi Maarja ilmutamist Fátimas, ilmus 1916. aastal aga Aljustreli külas kolmel korral Issanda Ingel (Rahuingel) - kevadel, suvel ja sügisel.

 

 

Edgaras Versockis võttis vastu sutaani preestriseminaris Leedus

Loe edasi: Edgaras Versockis võttis vastu sutaani preestriseminaris Leedus

 Eestis ministrandina teeninud Edgaras Versockis võttis Leedus Kaunase preestriseminaris vastu sutaani eelmisel laupäeval 19. novembril. See on esimene samm preestriks pühitsemise teel. Pidulikul sündmusel viibis samuti piiskop Philippe Jourdan.

Katoliku Kirik Eestis soovib Edgarasele palju õnne ja palvetab tema eest sellel olulisel teel.