Katoliku Kirik EestisUued pühakud kirikus

pyhakudPühapäeval, 13. oktoobril kanoniseeris paavst Franciscus järgmised õndsad: John Henry Newman, Giuseppina Vannini, Maria Teresa Chiramel Mankidiyan, Dulce Lopes Pontes, Margarita Bays.

Seega, Katoliku kirik sai 5 uut pühakut.

Rooma oli kogunenud kanoniseerimismissale Püha Peetruse väljakule ligi 100 000 inimest, sealhulgas eekõige Britannast, sest pühakute hulka arvati kardinal John Henry Newman, kes on suur katoliku teoloog ja filosoof ning kelle pühakukskuulutamist on kaua aega oodatud. 2018.aastal kinnitas Pühakukskuulutamise kongretsioon imeteo, mis juhtus 2013 aastal Ameerikas, kui noorel naisel oli keeruline olukord rasedusega. Toimus eriline ime palve läbi ja pr. Villalobos sünnistas terve tütre ning hiljem veel ühe lapse.

Püha Giuseppina Vannini oli Püha don Cammillo kongregatsiooni nunn Roomas, kes sündis Roomas 1859 ning temale on omistaud mitu imetegu, kus on inimesed saanud tervenemist.

Marian Theresa Chiramel Mankidiyan on Keralas elanud pühak ja müstik. Tänaseks India kolmas pühak. Kes kandis oma kehal Kristuse haavu ehk stigmasi.
Dulce Lopes Ponter on San Salvador de Bahiast, sündinud 1914 ning teda õndsakskuulutas Benedictus XVI 2011. Marguarite Bay on Sveitsi õde, kes elas 1815 kuni 1853. Surma hetkel avastati ka tema kehalt stigmad ehk Kristuse haavad. Ka tema läbi on toimunud mitmeid tervenemisi nagu eelnimetatude puhul.

Paavst Franciscus ütles kanoniseermismissal, et pühakud on meile valguseks, käigem nende jälgedes ning ärgem unustage kõige eest tändada palves Jumalat, mis on usuelu alus.

 

Social button for Joomla