Katoliku Kirik EestisPalves Neitsi Maarja juurde

maarjatatru“Kui iganes maa peal kaks teie seast on ühel meelel mingi asja suhtes, mida nad iganes paluvad, siis nad saavad selle minu Isa käest, kes on taevas. Sest kus kaks või kolm on minu nimel koos, seal olen mina nende keskel.”(Mt 18:19-20)

Uudised Eestist ja kogu maailmast kinnitavad meis iga päev veendumust, et elame ajastul, kus Jumala poole pöördumine ning südamest tulev palve on väga olulised. Praegusest pandeemiast tingitud olukord ei ole ainukene oht ja mure maailmas, kuid on selge, et see põhjustab erakordselt palju kannatusi nii täna kui tulevikus. Katoliiklased on alati valinud meeleheite asemel kindla tee usus ning külastanud palves ja usaldusega Maarjaga seotud palverännukohti: Fatimat, Lourdes'i, Guadalupet, Czestochowat, Koidu Väravat ja Siluvat Leedus, Aglonat Lätis ning Santiago de Compostelat Hispaanias. Viimane neist on seotud Neitsi Maarja ilmumisega Püha Apostel Jaakobusele.Kutsun teid kõiki osalema 22. augustil 2020 palverännakul Viru-Nigulasse, Maarja kabeli juurde, et paluda kogu südamest praeguse katsumuse lõppemise eest maailmas.

Arvestades praeguse raske olukorraga, annab Kirik emaliku hoolivusega igale katoliiklasele võimaluse saada täielik indulgents tingimustel, mis on mainitud 20.03.2020 a. avaldatud Püha Tooli dekreedis.

Vaata 20.03.2020 Apostelliku Penitentsiariaadi dekreet usklikele eriindulgentside andmise kohta praeguse pandeemia ajal.

Piiskop Philippe Jourdan

 

Social button for Joomla