Katoliku Kirik EestisPaavst Franciscus: perekond on Euroopa suurim aare

Paavstiaudients 2001Neljapäeval, 1. juunil võttis paavst Franciscus audientsil vastu Katoliku Perekondade Assotsiatsiooni Euroopa Föderatsiooni (FAFCE) liikmed. Assotsatsiooni kohtumine paavstiga leidis aset seoses 20 aasta täitumisega selle asutamisest. FAFCE tegutseb 14 Euroopa riigis ning omab osaleja staatust Euroopa Nõukogus. Paavst Franciscus ütles, et perekond on Euroopa suurim aare. Ta jätkas öeldes, et perekonnad teenivad ühiskonda ning sisaldab vastastikuse pühendumist ja avatust elule.”

"Perekonnad", lisas paavst, “aitavad muuta maailma inimlikumaks ja vennalikumaks paigaks, kus keegi ei tunne end ära tõugatuna või üksi jäetuna.” Oma kõnes märkis paavst, et Euroopas on avaldumas erinevad kriisid, mis ei jäta ka perekonna institutsiooni puutumata. Aga ta ütles, et kriisid panevad rohkem ja paremini töötama, ühes lootuse ja usaldusega. Püha Isa tõi välja neli kriisi, mis praegusel ajal Euroopat mõjutavad: demograafia, migratsioon, tööhõive ja haridus. Ta rõhutas, et “need kriisid võivad leida positiivse lahenduse just erinevate kohtumiste kaudu, kui ühiskondlike huvigruppide esindajad ühendaksid oma jõud muutmaks poliitikat perekonda soosivamaks.”

Lõpetuseks ütles Püha Isa, et perekondadel on palju õppida nende vanematelt liikmetelt. Ta rõhutas, et nende tarkusega “teie elu pühalikkuse teenimine võtab konkreetsema kuju põlvkondade vahelise lepingu kadu, mis on kõigi teenistuses, eriti nende, kes seda kõige enam vajavad... kaitstes sündimata laste õigust elule, kel pole häält ning kindlustades väärika elu auväärses eas inimestele.”

Social button for Joomla