Katoliku Kirik EestisAnnetused juunis ja juulis Peeter-Pauli kogudusele

Loe edasi: Annetused juunis ja juulis Peeter-Pauli koguduseleOleme väga tänulikud, et olete toetanud Kirikut ning täname Jumalat kõige hea armu eest. Tänu teie abile kogusime juunis 1918,63 ja juulis 1765,12 eurot ning saame vaikselt edasi toimida. Palvetame igapäevaselt Neitsi Maarja eeskostel, et olukord ei muutuks halvemaks ning inimesed ei haigestuks ja saaksime ikka kohtuda kirikus.Annetust on võimalik teha panga kaudu Rooma-Katoliku kiriku Peeter-Pauli kogudusele:

Swedpangas - EE022200001120059545
SEB pangas - EE041010220285281223 

Annetustelefoni kaudu:
9001805 - annetades 5 eurot;
9001810 - annetades 10 eurot.

Me täname teid südamest! Aitäh, et oled meist hoolinud.  

Olete kõik meie palves!

Peeter-Pauli kogudus

Raamatu „Argipäeva imed. Piiskop Philippe Jourdani lugu” esitlus

Loe edasi: Raamatu „Argipäeva imed. Piiskop Philippe Jourdani lugu” esitlusValminud on elulooraamat piiskop Philippe Jourdanist.

30. augustil 2020 pärast Missat, orienteeruvalt kell 13.15 Tallinna Peeter-Pauli katedraali ees õues või halva ilma korral kõrvalhoones esitletakse Indrek Koffi raamatut „Argipäeva imed. Piiskop Philippe Jourdani lugu”.

Raamatut on võimalik kohapeal osta hinnaga 20 €.

Olete oodatud!

 

Palves Neitsi Maarja juurde

Loe edasi: Palves Neitsi Maarja juurde“Kui iganes maa peal kaks teie seast on ühel meelel mingi asja suhtes, mida nad iganes paluvad, siis nad saavad selle minu Isa käest, kes on taevas. Sest kus kaks või kolm on minu nimel koos, seal olen mina nende keskel.”(Mt 18:19-20)

Uudised Eestist ja kogu maailmast kinnitavad meis iga päev veendumust, et elame ajastul, kus Jumala poole pöördumine ning südamest tulev palve on väga olulised. Praegusest pandeemiast tingitud olukord ei ole ainukene oht ja mure maailmas, kuid on selge, et see põhjustab erakordselt palju kannatusi nii täna kui tulevikus. Katoliiklased on alati valinud meeleheite asemel kindla tee usus ning külastanud palves ja usaldusega Maarjaga seotud palverännukohti: Fatimat, Lourdes'i, Guadalupet, Czestochowat, Koidu Väravat ja Siluvat Leedus, Aglonat Lätis ning Santiago de Compostelat Hispaanias. Viimane neist on seotud Neitsi Maarja ilmumisega Püha Apostel Jaakobusele.

Viru-Nigula palverännak 22.08.2020. Kava!

Loe edasi: Viru-Nigula palverännak 22.08.2020. Kava!

Viru-Nigula palverännak toimub laupäeval, 22. augustil 2020.

Kõik, kes soovivad bussiga Tallinnast sõita Viru-Nigulasse, palume registreerida Peeter-Pauli koguduse kantseleis.  
Kantselei on avatud esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti või helistada telefonil: 6446367.
Sõidu hind on 10 eurot. Buss väljub 22. augustil  Mere pst. 5 kell 8.30. 

KAVA:

11.00-11.45 Adoratsioon Viru-Nigula kirikus
12.00 Püha Missa
13.15 Koosviibimine
14.00 Protsessioon Neitsi Maarja kabeli juurde

Piiskopi kokkuvõte

Kohtumiseni Viru-Nigula palverännakul.

 

Meenutame lahkunud preestreid: 90 aastat Leon Abraitise surmast

Loe edasi: Meenutame lahkunud preestreid: 90 aastat Leon Abraitise surmast

90 aastat tagasi, 21. juulil 1930 suri Taagepera sanatooriumis Rooma-Katoliku Kiriku Narva Püha Antoniuse koguduse preester Leon Abraitis kõri tuberkuloosi tagajärjel.

Leon Abraitis sündis Tallinnas 2. märtsil 1901, oli rahvuselt leedulane, lõpetas siinse Vene gümnaasiumi. Osales Vabadussõjas reamehena.

Pärast katoliku seminari ja Vilniuse Stefan Bathory ülikooli teoloogiateaduskonna lõpetamist 1924. aastal pühitseti Abraitis 26. septembril 1926 Eesti apostliku administraatori, peapiiskop Antonino Zecchini poolt Tallinna Pühade Peetruse ja Pauluse kirikus preestriks. See oli esimene katoliiklik ordinatsioon Tallinnas pärast reformatsioonisündmusi 16. sajandil!

Katehhees täiskasvanutele 2020/2021

Loe edasi: Katehhees täiskasvanutele 2020/2021Kui sa soovid ristimist või esimest Armulauda vastu võtta Katoliku Kirikus, või soovid lihtsalt põhjalikult teada saada, mida Katoliku Kiriku usub ja õpetab Jumala, inimese ja maailma kohta, pakume sulle katehheesi kursust. Katehhees tutvustab kristlust ja Kristuse õpetust Pühakirja, roomakatoliku usu ja Kiriku traditsiooni alusel. Katehhees puudutab usu põhiküsimusi, Kiriku liturgiat ja sakramente, moraaliõpetust ning palveelu (mis on palve, erinevad palveviisid ja -kombed). 2020/2021 aasta katehhees täiskasvanutele algab kolmapäeval 23. septembril 2020. Tunnid toimuvad kolmapäeviti algusega kell 18.30. Tunnid toimuvad Vanalinna Hariduskolleegiumi ruumides Vene tn 22 või interneti teel. Palume jälgida kodulehte!

Soovijad võivad ennast kirja panna koguduse kantseleis Vene tn 18 või helistades telefonil 6446367 või registreeruda kodulehel oleva kontaktvormi kaudu (VORM).

Paavst Franciscuse palveintentsioonid juulis 2020

Loe edasi: Paavst Franciscuse palveintentsioonid juulis 2020Paavst Franciscus palub palvetada juulikuus perekondade eest, teatas Püha Tooli pressiosakond. Paavst nendib, et perekonnad on tänases ühiskonnas kaitsetud ja seisavad silmitsi paljude ohtudega: kiire elutempo, stress…

Paavst tunneb muret, et mõnikord unustavad vanemad oma lastega isegi mängida. Siinkohal Kirik peab julgustama peresid ja aidates neil leida võimalusi, mis võimaldavad kõigist neist raskustest üle saada. Palvetagem kogu Kirikuga juulikuus, et tänapäeva peredega võiks kaasneda armastus, austus ja et riik saaks perekonda kaitsta.

Vaata videot: Paavsti palve juulis 2020.

 

Läheme kooli – pühapäeval!

ZOJA MELLOV, Tallinna Peeter-Pauli roomakatoliku koguduse pühapäevakooli õpetaja

A-B hakka pähe
kui ei hakka, lükkan takka /vana lastesalm/

On pühapäev, kirikukellad helisevad kutsuvalt, kiirendan sammu, sest kohe-kohe on algamas jumalateenistus. Täna tulevad lapsed ka pühapäevakooli, lastele on antud võimalus tunda, et üks päev nädalas on teistsugune kui teised. Oleme ühe Isa lapsed ja iga uus tund toob uue kohtumise, liigume koos avastusretkele Pühakirja ja pühaduse tundmisel.

Eesti rahva koolitee algas Forseliuse aabitsakukega, kukk, kui sümbol kirikutornis hoiab meie meeled ärkvel. Püha Gregor (540–604) võrdleb kukke hea jutlustajaga, kes tiibadega oma külgi piitsutab (ise patte kahetseb), enne kui häält tõstab. Jumala sõna virgutab ja annab jõudu. Meie, pühapäevakooli õpetajatena, oleme läkitatud kuulutama rõõmusõnumit lastele.

Paavst lisas Loreto litaaniasse kolm Maarja eeskoste palumist

Loe edasi: Paavst lisas Loreto litaaniasse kolm Maarja eeskoste palumistNeitsi Maarja puhtaima südame suurpühal, 20. juunil 2020 täiendas paavst Franciscus Loreto litaaniat kolme eeskostega ehk palumisega, mis vastavad praeguse aja tegelikule olukorrale, kus me elame. Litaaniasse lisati palumised: Halastuse Ema, Lootuse Ema ja Põgenike Lohutaja.

Praegust aega iseloomustavad ebakindlus ja vapustused ning tekkis vajadus täiendada Loreto litaaniat, et inimesed saaks täis kiindumust ja usaldust pöörduda Maarja poole veel innukamalt, selgitas Kultuse Kongregatsiooni perfekt kardinal Robert Sarah.

Viimati püha paavst Johannes Paulus II lisas Loreto litaaniasse 1980. aastal Kiriku Ema ja 1995. aastal Perede Kuninganna eeskoste palumist. Paavst Franciscus on nüüd lisanud veel kolm.

Litaania (vanakreeka keelest λιτανεία 'tungiv palumine') on katoliikluses levinud palvevorm, osa liturgiast. Loreto litaania põhivõrm ulatub tagasi 12. sajandisse ja on üks kuuest avalikuks tarbeks lubatud litaaniast. Selle kiitis ametlikult heaks 1587. aastal paavst Sixtus V, kes muutis kehtestuks kõik muud avalikult kasutatavad Neitsi Maarja litaaniad ja Kirikus jäi kehtima vaid Loreto litaania.

Täiendatud. Missad pühapäeval, 21. juunil 2020

Tähelepanu! Pühapäeval, 21. juunil 2020 toimuvad eestikeelsed Missad Pühade Apostlite Peetruse ja Pauluse katedraalis kell 11.30 ja kell 14.00 (Ei pea registreerima).   

Hetkel valitsuse korralduse järgi ei ole enam kohustuslik "2+2" reegel. Kuid palume siiski hoida kirikus distantsi Missa ajal ja kirikusse sisenedes  ning väljudes.

Peeter-Pauli kogudus