paavst 1210x236 px 28. detsember Neitsi Maarja pärispatuta saamise suurpüha

maarjaAlates 1854. aastast, kui õnnis paavst Pius IX määras ametlikuks Katoliku kiriku dogmaks Neitsi Maarja pärsipatuta saamise, tähistab Kirik seda püha igal aastal 8. detsembril erilise rõõmuga, kus Maarjas peegeldub katoliiklastele tema Poja suurus ning neitsilik alandlikkus. See püha on ka kirikus käimise kohustuslik püha. Püha Missa Tallinna katedraalis toimub reedel, 8. detsembril kell 8 ja kell 18.

Selle pühaga tähistab Kirik Neitsi Maarja vooruslikkust, sest vaid Jumal ise on suurem temast. Ta oli igavesest ajast valitud saama Jumala Emaks, seega, oli ta tervenisit püha ehk ilma patuta. Isa ja Poja armastuse Vaim teeb Maarjast uue loodu, uue Eeva, kelle süda ja meel on alati pööratud taevase Isa poole, keda ta kummardab sõnakuulmises - armsa tütrena. Samutu võtab ta vastu Poja ja teenib Teda - ema, õpilase ja teeksaaslasena. Seda tähendabki patusüüta saamine, kus Jumal valis oma tahtest Maarja igavikuliselt oma Poja emaks.

Teostamaks temale pandud missiooni, eostati ta süüvabalt, st. Maarja hoiti pärispatust vaba oma eostumisest peale. See sündis Jumala armust ja Jeesuse Kristuse tulevaste teenete nimel (Komp. 96).

Vägev Looja, kes Sa Neitsi
oma Poja ilmaletoojaks valisid
ja teda kõigest patust säästsid,
võta kuulda Tema palveid,
mis Ta kogu maailma kristlaskonna nimel
Sulle toob
ja lase meil kord näha Sinu palet.
Kristuse, meie Issanda läbi,
kes koos Sinuga elab ja valitseb igavesti.
Aamen

Social button for Joomla