Katoliku Kirik EestisPiiskoppide Sinod on ametlikult lõppenud

paavstsinodisttulebKolm nädalat kestnud Piiskoppide Sinod lõppes Missaga Püha Peetruse basiilikas Roomas. Laupäeva õhtul hääletasid kõik Sinodi piiskopid lõppdokumenti ning ühtlasi avaldati seejuures seisukoht, et Lähis-Ida, Aafrika ja Ukraina perekonnad on mõjutatud piirkonnakonfliktidest. Hääletuse läbinud 94 punktiga lõppdokument, mis anti üle paavst Franciscusele, keskendub perekondade kaasatusele kirikus. Eriti sellele, et kirikust eemaldunud õed ja vennad Kristuses pöörduks tagasi ning leiaks rakendust kirikus. Teiseks oluliseks seisukohaks oli, et perekond peab elama Pühakirja valguses ja Püha Isa peale hääletatud Sinodi dokumendi kättesaamist ütles, et me räägime reaalsusest läbi Jumala silmade. Sellega märkis paavst Franciscus, et Jumal on halastav ja andestaja.

Sinodi dokument on positiivse alatooniga ja eesmärk on anda lootust perekondadele. Ta lisas, et kindlasti Sinod ei suuda ammendada kõiki küsimusi ning vastata kõigele millega seisab tänapäeva maailmas perekond silmitsi ning alati tekivad perekonnas raskused, kuid oluline on kartmatult usus neid lahendada ja kirik saab siin toetada perekonda. Sinodi järgi perekond on institutsioon, mehe ja naise vahel, põhineb ühtsusel ja lahutamatusel.

Sinodi dokumendis on viidatud paavst emeeritus Benedictus XVI, püha paavst Johannes Paulus II ja õndsa kardinal John Henry Newmany tekstidele.
Lähemalt lõppenud Sinodist Vatikani koduleheküljel: www.vatican.va ning Sinodi lõppdokumendist lähipäevadel lähemalt katoliku.ee koduleheküljel.

Social button for Joomla