Katoliku Kirik EestisÜlemaailmne Noortepäev Krakovis 2016

wyd-top-desktop

„Õndsad on halastajad, sest nende peale halastatakse"

Juulis 2016. toimub Krakovis Ülemaailmne Noortepäev. See on kohtumine, kuhu – nagu nimigi ütleb – tulevad noored palverändurid tervest maailmast, et üheskoos tunnistada usku Kristusesse. Ülemaailmne Noortepäev toimub iga paari-kolme aasta tagant, iga kord erinevas linnas. Poolas toimub see kohtumine teist korda – püha paavst Johannes Paulus II auks, kes Noortepäeva traditsioonile aluse pani.
Iga Noortepäev kannab endas üht keskset sõnumit, paavsti valitud teemat. Aastal 2016 on selleks „Õndsad on halastajad, sest nende peale halastatakse" (Mt 5:7). Noortepäeva nädala pikkusesse programmi mahub palju – Missad, katehheesid, ristitee, noortefestival, kutsumuste keskus... tipphetkeks on aga vigiilia ja Missa Püha Isaga. Noortepäevale eelneval nädalal kutsutakse palverändureid Poola piiskopkondadesse, et tutvuda kohaliku kiriku, noorte ja peredega. Eesti grupp veedab Noortepäevale eelneva nädala Varssavi peapiiskopkonnas.

Kes võivad Noortepäeval osaleda? Osalema on kutsutud kõik 14-30 aastased noored. Osalemiseks ei pea olema katoliiklane, kuid tuleb teada, et tegemist on palverännakuga, mis tähendab osalemist palvustel, Missadel ja muudel katoliikliku sisuga üritustel.

Toimumisaeg: 20.-31. juuli 2016:
• ettevalmistuspäevad Varssavi lähistel (20.-25. juuli)
• Ülemaailmne Noortepäev Krakovis (26.-31. juuli)

Kui sa tahaksid osaleda Noortepäeval Krakovis, aga sul pole võimalik osaleda ettevalmistuspäevadel, siis palun anna julgesti teada ja korraldame palverännaku just nii, kuidas on kõigile soovijatele kõige parem!

Tasu: ligikaudu 360 eurot. Hinna sees: ettevalmistuspäevadel ja Noortepäeval osalemine, ööbimine, söök, transport (sõidame Krakovisse bussiga). Lõplik hind võib osutuda väiksemaks, kuid esialgu tuleks arvestada ülaltooduga.

Registreerumise ja esimese osamakse (100 eurot) tähtaeg on 2. aprill 2016. Ülejäänud summa tuleb tasuda hiljemalt 25. maiks 2016.

Rohkem infot ja registreerimine:

www.katoliku.ee kontaktvormi kaudu, märksõna „Noored"
või Triin Lilleberg, või Johanna Aus,

 

Noortepäeva kodulehekülg: http://www.krakow2016.com/
Noortepäeva Facebook'i lehekülg: https://www.facebook.com/worldyouthday/
Noortepäeva Eesti grupp Facebook'is: WYD2016-EESTI

Social button for Joomla