Katoliku Kirik EestisEesti noortele: võtke vastu väljakutse, mis käib kristliku usu juurde!

paavstvabatahtlikegapanamasPanamas noortepäevade ei olnud eestlasi, kuid kohal oli noortegrupp Lätist. Siinjuures üks lühike intervjuu lätlanna Velta Skolmesterega, mis on tehtud veel siis, kui ta oli Panamas ja asus teele tagasi koju, Riiga.

Milline oli kõige meeleolukam sündmus Ülemaailmsel Noortepäeval Panamas?

Minu jaoks oli palvevigiilia (laupäeval, 26.01.2019 Missa eelõhtul koos Püha Isaga. Kohal oli Panamas palvevigiilial 600 000 inimest). See oli korraldatud kogukonna Shalom poolt. Pärast ilusat etendust algas adoratsioon Pühima Altarisakramendi ees. Me moodustasime inimketi, et kõik sajad tuhanded inimesed saaks viibida hetke Sakramendi ees ja kui ma jõudsin selle lähedale, siis üks preester peatus minu juures ja palus minult abi, sest ma kandsin veel oma vabatahtliku särki sel õhtul. Tal oli vaja abi juhatamiseks inimesi Sakramendi juurde. Ma olin väga lähedal Pühimale Altarisakramendile kogu aeg ja see oli nii liigutav olla selle läheduses, nii et ma lõpuks nutisin pisarais.

Sinu peamised muljed, nüüd kui äsja lõppes Panamas toimunud noortekohtumine?

See oli tõesti tore sündmus. See oli minu esimene kord olla vabatahtlik, seega erines see eelmisest kolmest WYD-st (Ülemaailmsest Noortepäevast). Niiet veetsin vähem aega koos lätlastega, rohkem aga tegelesin praktiliste vabatahtlike asjadega. Ma sain teisi inimesi aidata, mis oli väga kena. Panamas oli atmosfäär, mis oli väga sõbralik ja avatud kõigele. Näha oli, et Panama tõesti soovis, et WYD siin toimuks. Kogu riik elas sellele kaasa. Ja väikse riigina on nad võimelised suuri asju tegema!

Milline oli peamine sõnum, mille koju kaasa võtad Panamast?

Üks tähtsamaid asju on rääkida Maarjast, mitte kui kaugest ja kättesaamatust inimest, aga kui noorest inimest, ja Jumala “kaastöölisest”, kes on meile lähedal.
Võtan ka kaasa Panamast selle, et julgeks rohkem unistada ja töötada unistuste täitumiste nimel. Lisaksin veel seda, et vahest tuleb riskida ja mitte lihtsalt valida kõige lihtsam ja mugavam tee.

Mida sa sooviksid Eesti noortele katoliiklastele öelda?

Ma arvan, et on oluline omaks võtta väljakutse, mis kuulub kristliku usu juurde. Ma arvan, et ühest küljest otsime alati kõige lihtsamat viisi elamiseks, kuid samal ajal me igatseme väljakutseid, uusi võimalusi, seiklusi ja iseenda ületamist. Ja selleks, et seda teha, ei pea me kedagi teist kopeerima, vaid sisenema sügavamale arusaamisele sellest, kes me oleme – lihtsad inimesed, oma nõrkustega ja puudustega - seejärel laskem ennast nendesse väljakutsetesse sukelduda, jätkake või unistage, kui ärge kardke vastu võtta Jumalat, elada oma suhet Jumalaga, seda väga ainulaadsel viisil nagu Ta on meile antud.

 

Kohtumiseni järgmisel Ülemaailmsel Noortepäeval Lissabonis, 2022.

Foto: Velta Skolmestere

Social button for Joomla