Katoliku Kirik EestisFilmiõhtu. „Karol: A Man Who Became Pope“

Karol 4Paastuaja esimesel reedel, 12. veebruaril kell 19.00 vaatame Johannes Paulus II saalis filmi „Karol: A Man Who Became Pope“ (režissöör Giacomo Battiato). Tegemist on Karol Wojtyła ehk tulevase paavst Johannes Paulus II eluloofilmiga. Tegevus algab aastal 1939, mil Karol Wojtyła oli 19-aastane, ning lõpeb konklaaviga 1978. aasta oktoobris, mis tegi temast Rooma paavsti. Film on inglise keeles ja kestab kolm tundi.

 

Kauaaegne Rooma paavst ja armastatud pühak Johannes Palus II on väsimatult näidanud Jumala armastust kogu maailmale. Muuhulgas kuulutas ta aastal 2000 Ülestõusmipühale järgneva pühapäeva Jumala Halastuse Pühapäevaks - pühaks, mida on eriti oluline meeles pidada praegu, Halastuse aastal.

Johannes Paulus II, paavst, kes pidas alati väga oluliseks noortetööd ning pani aluse Ülemaailmsele Noortepäevale, on ka 2016. suvel Krakovis toimuva Ülemaailmse Noortepäeva kaitsepühak, mistõttu on filmiõhtule eriti oodatud noored, kes soovivad Noortepäeval osaleda.

Kuid kindlasti on selle filmi vaatamisega hea alustada paastuaega kõigil, kes tahavad mõtiskleda selle püha paavsti elu üle ning temalt õppida, kuidas saada ka ise Jumala armastuse ja halastuse tööriistaks tänapäeva maailmas. Seepärast kutsume filmi vaatama kõiki soovijaid!

Social button for Joomla