Katoliku Kirik EestisMaarja palved. Paavst Franciscuse pöördumine maikuuks

Loe edasi: Maarja palved. Paavst Franciscuse pöördumine maikuuksKallid vennad ja õed!

Läheneb maikuu - aeg, mil Jumala rahvas väljendab erilise intentsiivsusega pühendumist ja armastust Õnnistatud Neitsi Maarjale. Traditsiooniks on sellel kuul palvetada koos perekonnaga Roosipärga. Pandeemia piirangud on pannud meid seda „perekondlikku“ tahku veelgi enam hindama, seda ka vaimsest küljest. Sel põhjusel tahan julgustada kõiki taasavastama Roosipärja palvetamise ilu meie kodudes. Seda saab teha kas üheskoos või individuaalselt; saate otsustada vastavalt oma olukorrale, kasutades maksimaalselt ära mõlemat võimalust. Selle palve aluseks on alati lihtsus ja ka internetis on võimalus leida häid Roosipärja palvetamise viise, mida järgida. Siinkohal, ma pakun välja kaks Jumalaema Neitsi Maarja palvet, mida saate palvetada Roosipärja lõpus. Mina samuti palvetan maikuus kahte palvet, et olla teie kõigiga vaimses palveühtsuses.

Paavst Franciscuse sõnum paastuajaks

Loe edasi: Paavst Franciscuse sõnum paastuajaksKallid vennad ja õed,

Sel aastal annab Issand meile taaskord soodsa aja, et valmistuda uuenenud südamega tähistama Jeesuse surma ja ülestõusmise suurt saladust, mis on meie isikliku ja kristliku elu nurgakivi. Peame selle müsteeriumi juurde pidevalt meeles ja südames tagasi pöörduma, sest see kasvab meie sees edasi sel määral, mil oleme avatud tema vaimsele väele ning vastame sellele vaba tahtega ja heldelt.

1. Paasamüsteerium kui pöördumise alus
Kristlik rõõm tuleneb Jeesuse surma ja ülestõusmise heade uudiste kuulamisest ja nende aktsepteerimisest. See kerygma võtab kokku armastuse, mis on „nii reaalne, nii tõeline, nii konkreetne, et kutsub meid avatusele ja viljakale dialoogile“ (Christus Vivit, 117). Kes usub seda sõnumit, lükkab tagasi vale, et meie elu on meie enda teha nii nagu soovime. Pigem sünnib elu Jumala, meie Isa armastusest, tema soovist anda meile elu ülirohkesti (vrd Jh 10:10). Kui kuulame „valede isa“ ahvatlevat häält (Jn 8:44), riskime uppuda absurdi kuristikku ja kogeda põrgut siin maa peal, nagu liiga palju traagilisi sündmusi inimeste isiklikus ja kollektiivses kogemuses kahjuks tunnistab.