Katoliku Kirik EestisKommentaar Amoris Laetitiale 8. peatükile

Loe edasi: Kommentaar Amoris Laetitiale 8. peatükile
Viimasel ajal on erinevatest meediakanalites taas olnud teemaks paavst Franciscuse Apostellik Ekshortatsioon Amoris Laetitia. Püha Isa ekshortatsioonikirja on kommenteeritud, analüüsitud ning hinnatud väga palju, kuid Püha Tool ei ole teinud ühtegi sellest lähtuvat muudatust. Toome taas kodulehele lühikokkuvõtte paavsti ekshotatsioonist ja  Amoris Laetitia 8. peatüki kommentaarid.

Amoris Laetitia lühikokkuvõte eesti keeles

Loe edasi: Amoris Laetitia lühikokkuvõte eesti keelesAprillis andis paavst Franciscus välja uue apostelliku ekshortatsiooni ehk üleskutsekirja „Amoris Laetitia“ (lüh AL; ek Armastuse rõõm). Üleskutsekirja puhul on tegemist väga mahuka tekstiga ja mis koosneb üheksast peatükist. AL püüab lähtuvalt Jumala plaanist kokkuvõtta olulise sõnumi perekonna kutsumusest ning kus perekond on asetatud nii Sõna kui ka praeguse maailma väljakutsete konteksti. Üleskutsekirja lugedes tuleb arvestada sellega, mida paavst Franciscus on mitu korda märkinud viimase kahe aasta jooksul, et see kiri ei too muudatusi Kiriku õpetusse, mis puudutab abielu ja perekonda, sest Kiriku õpetus tuleneb otseselt Pühakirjast ning Kiriku traditsioonist. Kiriku õpetus peegeldab Jumala Seadust nii nagu see Seadus on inimese loomuses kirjas. Seadus on aga Kiriku tegevuse alus.

 

 

Ilmus paavst Franciscuse Apostellik Ekshortatisoon Amoris Laetitia

 

Loe edasi: Ilmus paavst Franciscuse Apostellik Ekshortatisoon Amoris Laetitia8. aprillil esitleti Roomas paavst Franciscuse apostelliku ekshortatsiooni „Amoris Laetitia“ (Armastuse Rõõm). Oodatud dokument võtab kokku kaks aastat kestnud Peresinodi tulemused, mis kulmineerus möödunud aasta oktoobris. Sinod on piiskoppide kohtumine, mida kutsub kokku Rooma Paavst, et arutada Kiriku elu olulisi temaatilisi küsimusi. Sinodi kohtumised on ainult nõuandvad, mis tähendab, et Rooma Paavst Kiriku Ülemkarjasena võtab sinodi kohtumiste töö tulemused kokku, teeb järeldused ja annab vastavatele järeldustele kehtivuse kogu Kiriku jaoks.