Katoliku Kirik EestisJohannes Paulus II tervitus Eesti apostellikule administraatorile (2004)

Auväärsele vennale
monsenjöör PETER STEPHAN ZURBRIGGENILE,
Glastonia titulaarpeapiiskopile
ja Eesti apostellikule administraatorile

 

11. novembril 1924. aastal lõi minu eelkäija Pius XI Eesti apostelliku administratsiooni, nimetades peapiiskopiks monsenjöör Antonio Zecchini, S.J., andes nii kohalikule katoliku kogukonnale ka juriidilise struktuuri. Sellest rõõmustavast sündmusest on möödunud juba kaheksakümmend aastat ning mul on rõõm saata Teile, auväärne vend, ja Teie juhitavale Jumala rahvale soojad tervitused.

Sel puhul ei saa jätta meenutamata katsumusi, mis eesti väike katoliku kogukond on pidanud nende kaheksakümne aasta jooksul läbi tegema. Kuid nagu ma nägin oma Eesti-visiidil 10. septembril 1993. aastal, olete te suutnud raskuste kiuste säilitada usu väärtusliku pärandi ja kutsute oma kodumaad õigustatud uhkusega Jumalaema maaks - Maarjamaaks.

Palve püha Johannes Paulus II eestkostel

Loe edasi: Palve püha Johannes Paulus II eestkostelPüha Johannes Paulus II

Oo Pühim Kolmainsus, me täname Sind, et Sa oled Kirikule andnud püha Johannes Paulus II ja oled temas lasknud särada oma isaduse hellust, Kristuse Risti au ning armastuse Vaimu hiilgust. Tema, kes usaldus täielikult Sinu lõpmatule halastusele ja Pühima Neitsi Maarja emalikule eeskostele, oli meile Jeesuse, Hea Karjase, elavaks kujuks. Ta näitas meile, et pühadus on igapäevase kristliku elu eesmärk ja tee, mille läbi me saavutame igavese ühenduse Sinuga. Anna meile tema eeskoste kaudu ja oma tahte järgi seda armu, mida me Sinult palume lootes, et ta on arvatud Sinu pühakute hulka. Aamen.

Kirikliku loaga
Camillo Kardinal Ruini
Tema Pühaduse Generaalvikaar Rooma Diötseesis

Püha Johannes Paulus II lühike elulugu

Loe edasi: Püha Johannes Paulus II lühike elulugu16. oktoober 1978, kell on 18.15 ja valitud on uus paavst - Püha Peetruse 263. järeltulija. Veel kaks kuud varem ei olnud kardinal protodiakon Pericle Felici avaldanud kardinal Albino Lucanile, kes võiks saada Paulus VI järeltulijaks. Tegemist on sama kardinaliga, kes teatab Püha Peetruse väljakule kogunenud rahvale ja paljudele kes jälgivad sündmust raadio või televisiooni vahendusel: "Habemus Papam!" ("Meil on paavst!"). 111 kardinali valisid 264.-ks Rooma piiskopiks ja paavstiks "Carolum, Sanctae Romanae Ecclesiae Cardinalem Wojtyla".