Viisteist minutit koos Jeesusega Altarisakramendis

Mu poeg, et mulle meeldida, pole vaja palju teada. Piisab, kui sa mind väga armastaksid. Räägi minuga loomulikult, nagu sa räägiksid oma lähedaste sõpradega, nagu sa räägiksid oma ema või vennaga.

Kas sa tahad mulle esitada mõne palve kellegi eest? Ütle mulle tema nimi, kas oma vanemate või vendade, õdede või sõprade nimed, ütle mulle seejärel, mida sa tahad, et ma nende heaks teeksin. Küsi minult palju asju, ära karda küsida, mulle meeldivad lahked südamed, mis oskavad ennast unustada, et aidata teisi nende vajadustes. Räägi minuga lihtsalt neist õnnetutest, keda sa tahaksid lohutada; haigetest, keda sa näed kannatamas, eksinud kaaslastest, keda soovid heale teele tagasi tuua; eemalolevatest sõpradest, keda tahad jälle enda kõrval näha. Ütle mulle vähemalt üks sõna, kuid sõbralik sõna, siiras ja kirglik sõna. Meenuta mulle, et olen lubanud kuulata kõiki palveid, mis tulevad südamest.


Kas sul on vaja mõnda armu? Kui tahad, tee nimekiri sellest, mida vajad, ja loe see mulle ette. Ütle mulle siiralt, kui tunned uhkust, laiskust ja armastad meelelisust, kui oled võib-olla isekas, rahulolematu, lohakas..., ja ma tulen appi sinu pingutustele, väikestele või suurtele, mida teed, et jagu saada nii paljudest hädadest. Ära häbene, vaene hing! Taevas on nii palju õigeid, nii palju suuri pühakuid, kel olid samad vead! Kui nad aga alandlikult palvetasid, said nad vähehaaval oma vigadest lahti. Samuti ära kõhkle minult palumast head oma kehale ja mõistusele: tervist, mälu, häid tulemusi oma töödele, tegevustele või õppimisele... Ma võin kõike seda sulle anda ja ma annan, ja ma soovin anda, kui see ei ole sinu pühaduse vastane, vaid soodustab seda ja aitab seda saavutada. Mida sa praegu vajad? Mida võin sinu heaks teha? Kui sa teaksid, mida kõike ma sulle sinu heaks soovin!


Kas sa muretsed millegi pärast? Loetle mulle see kõik üksikasjalikult üles. Mille pärast sa muretsed? Mida sa mõtled? Mida sa soovid? Kas sa ei tahaks midagi head oma lähedastele, oma sõpradele, keda sa võib-olla väga armastad ja kes on võib-olla mind unustanud? Kas sa ei soovi mulle suuremat au? Ütle mulle, mis köidab praegu eriti su tähelepanu? Mida sa elavalt igatsed ja mis vahenditega tahad seda saavutada? Ütle mulle, mis sul halvasti läks ja mina ütlen sulle selle ebaõnnestumise põhjused. Mu poeg, olen südamete peremees ja juhin neid õrnalt, nende vabadust kahjustamata sinna, kuhu ma soovin.


Kas oled kurb või halvas tujus? Loe mulle üles oma kurbused koos kõigi üksikasjadega. Kes sind solvas? Kes haavas sinu enesearmastust? Kes sind põlgas? Tule lähemale mu südamele, kus on mõjuvat salvi kõigile sinu haavadele. Räägi mulle kõik, ja lõpuks ütled mulle, et nii nagu mina, andestad sa kõik ja unustad kõik ja ma tasun selle eest oma lohutava õnnistusega. Kas sa kardad midagi? Kas tunned oma hinges kurbust? Heida end minu Ettehoolduse käte vahele. Olen sinuga, siin, sinu kõrval, ma kuulen sind kogu aeg, ma ei jäta sind hetkekski maha.
Kas tunned, et sind põlgavad need, kes enne sulle head soovisid ja on nüüd sinust kaugel ilma vähimagi põhjuseta. Palu nende eest ja mina toon nad jälle sinu kõrvale, kui see ei ole takistuseks sinu pühitsemisele.


Kas sul on mulle midagi rõõmsat rääkida? Miks sa ei taha sellest rääkida, kui ma olen sinu hea sõber? Räägi mulle eilsest, minu viimasest külastamisest peale, mis sind lohutas ja mis pani su südame naeratama. Võib-olla on sul olnud mõni meeldiv üllatus, võib-olla on hajunud mõned kahtlused, võib-olla oled saanud häid uudiseid, kirja, armastusmärke, võib-olla oled jagu saanud mõnest raskusest või ületanud mure... See kõik on minu töö ja ma olen seda sulle pakkunud. Miks sa ei ole mind selle eest tänanud ja mulle lihtsalt öelnud nagu poeg isale: tänan, isa, tänan? Tänulikkus toob endaga kaasa uusi arme, sest heategijale meeldib, et selle eest tänatakse.


Kas sul on mulle mingi lubadus anda? Sa võid seda öelda oma südame põhjas. Inimesi saab kergelt petta, kuid mitte Jumalat. Niisiis räägi minuga täiesti siiralt. Kas sul on mõni kindel kavatsus end mitte enam patuvõimaluse kätte anda? Takistada seda, mis sind kahjustab? Mitte enam lugeda raamatuid, mis annavad vaba voli su kujutlusvõimele? Mitte enam suhelda isikuga, kes sinu hingerahu häirib, sundides sind pattu tegema? Kas püüad olla armastusväärne selle inimesega, keda siiani pidasid vaenlaseks?


Mu poeg, mine tagasi oma tavaliste tegemiste, oma töö, oma perekonna, oma õpingute juurde..., kuid ära unusta vestlust, mida me kahekesi siin kabeliüksinduses oleme pidanud. Armasta minu Ema, kes on ka sinu oma, Pühimat Neitsit... ja pöördu uuesti minu poole veelgi armastavama südamega, veelgi rohkem minu teenimisele pühendudes: minuga kohtudes leiad iga päev uut armastust, uusi hüvesid, uut lohutust.

 

 

Copyright © 2020 Katoliku Kirik Eestis. All Rights Reserved.

Search