Katoliku Kirik EestisTema Pühaduse paavst Franciscuse kõne Ülemaailmse Noortepäeva Missal Campus Misericordiael

Loe edasi: Tema Pühaduse paavst Franciscuse kõne Ülemaailmse Noortepäeva Missal Campus Misericordiael

Kallid noored,

teie olete tulnud Krakovisse kohtuma Jeesusega. Tänane Pühakiri räägib meile just kohtumisest Jeesuse ja Sakkeuse nimelise mehe vahel Jeerikos (vt Lk 19:1-10). Seal Jeesus lihtsalt ei palveta ega tervita inimesi nagu evangelist meile ütleb - ta läks sealt läbi (v 1). Teisisõnu, Jeesus tahab tõmmata ligi meid isiklikult, saatmaks meie teekonda oma lõpuni, nii et tema elu ja meie elu saavad tõeliselt kohtuda. Seejärel toimub imeline kohtumine Sakkeusega - „tölnerite“ ehk maksukogujate ülemaga. Sakkeus oli seega vihatud Rooma okupantide jõukas kaastööline; keegi, kes ekspluateeris oma inimesi; keegi, kes oma halva maine pärast ei saanud Õpetajale isegi läheneda. Tema kohtumine Jeesusega muutis tema elu just nagu see on muutnud ja võib igapäevaselt veelgi muuta meie kõigi elusid. Kuid Sakkeus pidi kokkupuutuma rea tõketega enne Jeesusega kohtumist. Vähemalt kolm neist (tõket) võivad midagi ka meile öelda.

Tema Pühaduse paavst Franciscuse kõne Ülemaailmsel Noortepäeval Campus Misericordiael (palvevigiilia)

Loe edasi: Tema Pühaduse paavst Franciscuse kõne Ülemaailmsel Noortepäeval Campus Misericordiael...

Armsad noored,
on väga tore olla teiega siin palvevigiilial täna õhtul.

Oma võimsa ja liigutava tunnistuse lõpul küsis Rand (üks noor Süüria tüdruk, kes enne Püha Isa andis tunnistust olukorrast oma kodumaal) meilt midagi. Ta küsis: „Ma palun tõsiselt teil palvetada mu armastatud riigi eest.“ Tema loos kuulsime olukorrast Süürias, kus on sõda, leina ja kaotusi – see lugu lõppes palvega palvetada. Kas on meil paremat viisi alustada püha eelõhtut enamaga kui palvetades?

Paavst Franciscuse sõnum noortele 31. Ülemaailmseks Noortepäevaks Krakovis 2016

Loe edasi: Paavst Franciscuse sõnum noortele 31. Ülemaailmseks Noortepäevaks Krakovis 2016„Õndsad on halastajad, sest nende peale halastatakse“ (Mt 5:7)

Armsad noored,

Oleme jõudnud viimasesse etappi palverännul Krakovisse, paika, kus me tähistame 31. Ülemaailmset Noortepäeva. Meid juhatavad sel pikal ja katsumuslikul teekonnal sõnad Jeesuse mäejutlusest. Me alustasime seda rännakut 2014. aastal, mõtiskledes koos esimese õndsakskiitmise üle: „Õndsad on vaimus vaesed, sest nende päralt on taevariik“ (Mt 5:3). 2015. aasta teemaks oli „Õndsad on puhtad südamelt, sest nemad näevad Jumalat“ (Mt 5:8). Eeoleval aastal laseme end kanda sõnadel „Õndsad on halastajad, sest nende peale halastatakse“ (Mt 5:7).

1. Halastuse Juubeliaasta
Selle teemaga moodustab 2016. aasta Noortepäev Krakovis osa Pühast Halastuse Aastast ja saab nõnda ülemaailmseks Noorte Juubeliks.