Katoliku Kirik EestisKoguduse noortekohtumised

Loe edasi: Koguduse noortekohtumisedNoortekohtumised I: 13-18 aastased noored

Püha Johannes Paulus II rääkis sageli sellest, et noored on maailma ja Kiriku lootus. Nende südamed on täis ideaale ja nad otsivad usaldusväärseid eeskujusid, kellele järgneda. Kristlaste jaoks on kõige ilusam ja ületamatu eeskuju Jeesus Kristus: Ta on meie Lunastaja, armastuse Allikas ja parim Sõber. Et aidata noortel seda avastada, toimuvad meie koguduses noortekohtumised. Need annavad hea võimaluse süvendada oma usku, õppida, mis tähendab olla katoliiklane riigis, kus on vähe kristlasi ning tugevdada oma suhet Jumala ja Kirikuga. Samal ajal on kohtumised mõeldud selleks, et noored kristlased võiksid koos olla ning viljakalt aega veeta. Kavas on huvitavad katehheesid ja vestlused, põnevad matkad, koos toidu valmistamine, heade filmide vaatamine ning teised tegevused. Kohtumistel on kutsutud osalema kõik noored, eelkõige vanuses 13-18 aastat.

Kaitsepühaku valimistest Eesti noortele katoliiklastele

Loe edasi: Kaitsepühaku valimistest Eesti noortele katoliiklasteleJuba traditsiooniliselt kogunevad reedeti peale Püha Missat  Tallinnas Katoliku Kiriku noored. 4. november oli eriline, võiks öelda, et pühalik. Oli see kuu ju alanud Kõigi Pühakute Suurpühaga, samuti oli olnud hingedepäev - mõlemad päevad väga olulised ja tähendusrikkad katoliiklasele. Täiesti juhuslikult juhtus, et valida välja Katoliku Kiriku noorte jaoks kaitsepühak sellel pühal nädalal Kirikukalendris.

 

 

Noorte kohtumine 27. mail

Loe edasi: Noorte kohtumine 27. mailKutsume kohtumisele kõiki noori vanuses 20-30, kes tahaksid aeg-ajalt usukaaslastega kokku saada ja mõtteid vahetada ning kasvada vaimses elus. Ootame noori, kes tunnevad, et neile ei piisa ainult Missal käimisest, kes on täis energiat ja tahet ning kes tahaksid oma elu pühendada aktiivsele kirikuelule! Samas valmistume Ülemaailmseks Noortepäevaks, mis toimub 2016. suvel Krakovis.

Kohtume reedel, 27. mail, kell 19.00 pastoraalkeskuses.

Kava:

Filmiõhtu"For Greater Glory (aka Cristiada)" 20. mail

Loe edasi: FilmiõhtuReedel, 20. mail kell 19 toimub Johannes Paulus II saalis järjekordne filmiõhtu. Seekord vaatame tõsielusündmustel põhinevat mängufilmi "For Greater Glory (aka Cristiada)".

Film algab tiitritega, mis kirjeldavad katoliikluse vastaseid sätteid 1917. aastal vastuvõetud Mehhiko põhiseaduses. Kui vastvalitud Mehhiko president Plutarco Elías Calles (Rubén Blades) alustab katoliiklaste vägivaldset ja järeleandmatut tagakiusamist, puhkeb kodusõda. Film näitab tapatalguid, kus süüdatakse põlema kirikuid, mõrvatakse preestreid ning tapetakse lugematul hulgal usklikke talupoegi, kelle kehad seejärel teistele hoiatuseks telegraafipostide otsa riputatakse..
Film on inglise keeles inglisekeelsete subtiitritega ning kestab tund ja nelikümmend minutit.
Kõik on kutsutud!

Noorte kohtumine 29. aprillil

Loe edasi: Noorte kohtumine 29. aprillilKutsume kohtumisele kõiki noori vanuses 20-30, kes tahaksid aeg-ajalt usukaaslastega kokku saada ja mõtteid vahetada ning kasvada vaimses elus. Ootame noori, kes tunnevad, et neile ei piisa ainult Missal käimisest, kes on täis energiat ja tahet ning kes tahaksid oma elu pühendada aktiivsele kirikuelule! Samas valmistume Ülemaailmseks Noortepäevaks, mis toimub 2016. suvel Krakovis.

Kohtume reedel, 29. aprillil, kell 19.00 pastoraalkeskuses.

Filmiõhtu: "Lõputu küünlapäev" 15. aprillil

Loe edasi: Filmiõhtu: Reedel, 15. aprillil kell 19.00 vaatame Johannes Paulus II saalis filmi "Lõputu küünlapäev".
Film räägib ilmateadete lugejast Philist, kes saadetakse tegema reportaaži ilma ennustavast koopaoravast. Järgmisel päeval ärgates avastab ta, et see tüütu päev kordub taas ning järgmist päeva ei olegi. Kui homset ei ole, siis ei ole ka tagajärgi...ja nii asub Phil seda korduvat päeva nautima.
Film on inglise keeles eestikeelsete subtiitritega ning kestab tund ja nelikümmend minutit.

Noorte kohtumine 26. veebruaril

Loe edasi: Noorte kohtumine 26. veebruarilKutsume kohtumisele kõiki noori vanuses 20-30, kes tahaksid aeg-ajalt usukaaslastega kokku saada ja mõtteid vahetada ning kasvada vaimses elus. Ootame noori, kes tunnevad, et neile ei piisa ainult Missal käimisest, kes on täis energiat ja tahet ning kes tahaksid oma elu pühendada aktiivsele kirikuelule! Samas valmistume Ülemaailmseks Noortepäevaks, mis toimub 2016. suvel Krakovis.

Kohtume reedel, 26. veebruaril kell 19.00 pastoraalkeskuses.

Kava:

Noorte kohtumine

Loe edasi: Noorte kohtumine Kutsume kohtumisele kõiki noori vanuses 20-30, kes tahaksid aeg-ajalt usukaaslastega kokku saada ja mõtteid vahetada ning kasvada vaimses elus. Ootame noori, kes tunnevad, et neile ei piisa ainult Missal käimisest, kes on täis energiat ja tahet ning kes tahaksid oma elu pühendada aktiivsele kirikuelule! Samas valmistume Ülemaailmseks Noortepäevaks, mis toimub 2016. suvel Krakovis.

 

Kava:

Filmiõhtu. „Karol: A Man Who Became Pope“

Loe edasi: Filmiõhtu. „Karol: A Man Who Became Pope“Paastuaja esimesel reedel, 12. veebruaril kell 19.00 vaatame Johannes Paulus II saalis filmi „Karol: A Man Who Became Pope“ (režissöör Giacomo Battiato). Tegemist on Karol Wojtyła ehk tulevase paavst Johannes Paulus II eluloofilmiga. Tegevus algab aastal 1939, mil Karol Wojtyła oli 19-aastane, ning lõpeb konklaaviga 1978. aasta oktoobris, mis tegi temast Rooma paavsti. Film on inglise keeles ja kestab kolm tundi.

 

Noorte kohtumine 18. detsembril

Loe edasi: Noorte kohtumine 18. detsembril Kutsume kohtumisele kõiki noori vanuses 20-30, kes tahaksid aeg-ajalt usukaaslastega kokku saada ja mõtteid vahetada ning kasvada vaimses elus. Ootame noori, kes tunnevad, et neile ei piisa ainult Missal käimisest, kes on täis energiat ja tahet ning kes tahaksid oma elu pühendada aktiivsele kirikuelule! Samas valmistume Ülemaailmseks Noortepäevaks, mis toimub 2016. suvel Krakovis.

Kohtume reedel, 18. novembril kell 19.00 pastoraalkeskuses.

Kava: