Peeter-Pauli kogudus

Peeter-Pauli koguduse kantselei (Vene tn 18) on avatud:

Esmaspäeval 9.00 - 15.30

Kolmapäeval 9.00 - 15.30

Reedel 9.00 - 15.30 

Telefon: 6446367

Peeter-Pauli koguduse teated: 

PÜHA NÄDAL:

Kriisamimissa toimub kolmapäeval kell 17.00. Kõik on teretulnud.

Eesti Kirikute Nõukogu kutsub kõiki ühinema üle-eestilise ühisüritusega “Meie Isa palvepäev” Suurel Neljapäeval, 28. märtsil 2024 kell 11.45.

Meie Isa palvepäev on üleskutse muutuseks. See on võimalus anda oma panus, et tuua õnnistust, tervist ja rahu meie maale ja rahvale. Ühiselt anname meie maa ja rahva Jumala kätte ning usaldame, et Tema juhib meid läbi raskuste valguse poole. Tänavu on üritus “Meie Isa palvepäev” märgiline, kuna sel aastal möödub 500 aastat meieisapalve esimesest kirjapanekust eesti keeles. Antud ajalooline moment meenutab meile, kui oluline on hoida meie maad, keelt ja kultuuri elus ning jagada seda tulevaste põlvedega.

Suurel Reedel algab Jumala halastuse noveen. Info ja noveenipalved meie kodulehel.

Suurel reedel toimub kell 12.30 oikumeeniline ristitee algusega Toomkirikust, mis läbib ühe peatusega ka meie kirikut. Seejärel kell 15.30 Suure reede jumalateenistus meie katedraalis.

Ristitee Pirita kloostri varemetes toimub aga kell 18.00. Püha Brigitta õed kutsuvad kõiki Suure Reede ristiteele.

Tuletame meelde, et annetus Suurel Reedel on Püha Maa jaoks.

Paasaöö liturgia on laupäeval kell 22.00, mille ajal katehhumeenid saavad ristitud. Võtke küünlad kaasa. 

* Selle aasta lõpus (28.12-1.01.) toimub Tallinnas Taize Euroopa noorte kokkutulek. See on oluline sündmus Eesti kristlaste jaoks. Oodatud on umbes 4000 noort. Seetõttu palume teie abi noorte majutuse korraldamisel. Palun kaaluge, kas teil on võimalik noori ööbimiseks majutada. 

 

Teised teated:

- 2023/2024 aasta katehhees täiskasvanutele toimub kolmapäeviti 18.30 alates 27. septembrist VHK auditooriums

-  Pühapäevakooli tunnid toiuvad pastoraalkeskuses pühapäeviti kl. 13.00. Lastemissa - kuu 1. ja 3. pühapäeval kl.11.30 pastoraalkeskuses III. korrusel. Lisainfo: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

- Iga kuu esimesel neljapäeval toimub Adoratsioon Pühima Altarisakramendi ees Peeter-Pauli katedraalis.

- Katehees Kuidas aru saada Piiblist esmaspäeviti alates 9. oktoobrist kell 18.45 pastoraalkeskuses. Kontakt isa Wodek, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..  

- Piibliring teisipäeviti alates 10. oktoobrist kell 18.45 pastoraalkeskuses. Kontakt isa Wodek, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..  

- Elav roosipärg. Palvegrupp, kus iga palvegrupi liige kohustub lugema ühe roosipärja saladuse iga päev. Kontakt ja lähemalt elavast roosipärja palvegrupist: Kristel Käär, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

- Karmeliitide ilmikordu kohtumised toimuvad Tallinna katedraali juures regulaarselt. Lähemalt Ene Mellowilt, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 5207157.

- Neokatehumenaalse tee katehhees. Kontakt isa Alfonso, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

 

KONTSERDIKORRALDUS Peeter-Pauli koguduses

 

Üldised põhimõtted kontsedikorraldajatele.

1. Tallinna Pühade Apostlite Peetruse ja Pauluse katedraal (edaspidi: kirik) on Tallinna ajalooline hoone ja muinsuskaitse objekt, mille kaunis interjöör ja hea akustika sobib kontserdi korraldamiseks ning muusikateoste salvestamiseks. Kuna pühakoda on piiskoplik katedraal, siis kuulub siin esitatava muusikarepertuaari hulka ainult sakraalmuusika. Kontserdi kavandamisel ja muusikateose ettekandmisel palume sellega arvestada. Küsimuste korral võtta ühendust kogudusepreestriga.

2. Kontserdi kavandamisel võtta ühendust esmalt kirjalikulSee e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

3. Sooviavalduses märkida:

4. Sooviavalduse rahuldamisel Peeter-Pauli koguduse poolt määratakse tasu/annetus kirikule ruumi kasutamise eest, kas salvestamiseks või kontserdi ettekandmiseks ning sõlmitakse kiriku ja korraldaja poolne kirjalik kokkulepe..

5. Kiriku poolne vastutav kontaktisik on Marge – Marie Paas – See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või tel 52 86 326.

6. Alati tuleb arvestada liturgia toimumisega ja teiste kiriklike talitustega pühakojas nagu laulatus, matused, katehhees, pühapäevakooli tunnid jne. Üldjuhul on võimalik õhtuti kontserditega alustada alates kella 19.30. Pühapäevit kella 15.00-17.00 või 20.00-22.00.

Võta meiega ühendust ja leiame kokkuleppe väärika kontserti korraldamiseks. 

Loodame, et meie kaunis katedraalis saavad kõlada imelised heliteosed ning mis puudutab paljude inimeste hinge ja südant. 

Tallinna Pühade Apostlite Peetruse ja Pauluse katedraal

August 2021