2 2019 1210x236 pxÜlemaailmne Noortepäev, Panama 2019

 uus 

Loe edasi: Ülemaailmne Noortepäev, Panama 2019Täna Jeesus, kes on tee, tõde ja elu, kutsub teid jätma oma märki ajaloole. Tema, kes on elu, palub igaühel teist jätma märki, mis toob elu teie enda ajalukku ja paljudesse teistesse. Tema, kes on tõde, palub teil hüljata tagasilükkamise, eraldatuse ja tühjuse rajad. Kas te suudate seda? Millise vastuse te annate? Ma olen uudishimulik. Kas teie käed ja jalad vastavad Issandale, kes on tee, tõde ja elu? Kas te suudate seda?”, paavst Franciscus Ülemaailmsel Noortepäeval Campus Misericordial, Krakowis 2016.

22.-27. jaanuarini toimub Panamas Ülemaailmne Noortepäev, mis on järjekorras 34. Panamas toimuva Noortepäeva sloganiks on: Vaata, siin on Issanda teenija, sündigu mulle sinu sõna järgi! Palvetage kõigi noorte eest, eriti nende eest, kes osalevad Noortepäeval. Rooma-Katoliku Kirik Eestis annab sellel nädalal jooksvalt infot Panamas toimuvast ja paavsti sõnumitest. Eestist Panamasse ei sõitnud noortegruppi, kuid infot annab Läti noortegrupp.

Ülemaailmne Noortepäev, mis leiab aset umbes iga 2 aasta tagant on mõeldud kõigile noortele, kes soovivad tunnistada usku Kristusesse või alles otsivad oma usku Kristuses.

Koguduse filmiõhtu reedel, 25. jaanuaril kell 19:00

 uus 

Loe edasi: Koguduse filmiõhtu reedel, 25. jaanuaril kell 19:0025. jaanuaril tähistame Kirikus apostel Pauluse pöördumispäeva. Püha Paulus on ka üks Tallinna katedraali kaitsepühakutest. Seetõttu on meil eriti hea meel kutsuda kõiki osa saama filmiõhtust, kus vaatame filmi selle erakordse mehe elust, keda tuntakse „rahvaste apostlina“.

Möödunud aasta ülestõusmispühadel USAs esilinastunud draamafilm "Paulus, Kristuse apostel" räägib Püha Pauluse elu pöördelistest sündmustest, mis tipneb tema vangistamisega keiser Nero aegses Roomas. Oodates trööstitus vangikongis oma surmaotsuse täideviimist, heitleb Paulus mineviku deemonitega. Pauluse sõbra Luuka rollis näeb Jim Caviezelit, kes mängis Jeesust Mel Gibsoni tuntud draamafilimis „Kristuse kannatused“.

Filmiõhtu toimub Johannes Paulus II saalis; film on inglise keeles. Kõik on kutsutud!

«KARTMATUD». Noorte kohtumine laupäeval, 3. märtsil

Loe edasi: «KARTMATUD».  Noorte kohtumine laupäeval, 3. märtsilVäljasõit Aegviitu (terveks päevaks) - laupäeval, 3. märtsil. . Sõidame rongiga Balti jaamast kl. 10.20. Matk. Savitöötoa külastamine. Õpime voolima savinõusid.

On kutsutud noored vanuses 13.-18.a. Võilevad ja joogid kaasa. Registreerimine ja info:

«Kartmatute» tegevusest:
Temaatilised kohtumised, palvused, ekskursioonid, matkad, laagrid, kohtumised erinevate inimestega, filmiõhtud
Plaanis: suvine laager Poola mägedes (juuli algus)

Kõik noored vanuses 13.-18.a. on oodatud.

Koguduse noortekohtumised

Loe edasi: Koguduse noortekohtumisedNoortekohtumised I: 13-18 aastased noored

Püha Johannes Paulus II rääkis sageli sellest, et noored on maailma ja Kiriku lootus. Nende südamed on täis ideaale ja nad otsivad usaldusväärseid eeskujusid, kellele järgneda. Kristlaste jaoks on kõige ilusam ja ületamatu eeskuju Jeesus Kristus: Ta on meie Lunastaja, armastuse Allikas ja parim Sõber. Et aidata noortel seda avastada, toimuvad meie koguduses noortekohtumised. Need annavad hea võimaluse süvendada oma usku, õppida, mis tähendab olla katoliiklane riigis, kus on vähe kristlasi ning tugevdada oma suhet Jumala ja Kirikuga. Samal ajal on kohtumised mõeldud selleks, et noored kristlased võiksid koos olla ning viljakalt aega veeta. Kavas on huvitavad katehheesid ja vestlused, põnevad matkad, koos toidu valmistamine, heade filmide vaatamine ning teised tegevused. Kohtumistel on kutsutud osalema kõik noored, eelkõige vanuses 13-18 aastat.

Ettevalmistus Kinnitamiseks noortele 2017

Loe edasi:  Ettevalmistus Kinnitamiseks noortele 2017Oktoobris algab ettevalmistus kinnitamise sakramendi vastuvõtmiseks noortele.
„Kinnitamise sakramendi kaudu seotakse ristitud veelgi täiuslikumalt Kirikuga ning nad saavad Pühalt Vaimult erilist väge; nõnda on nad veelgi rangemalt kohustatud tõeliste Kristuse tunnistajatena usku nii sõna kui teoga levitama ning kaitsma" (KKK 1285). Iga ristitu, kes pole veel kinnitatud, võib ja peab kinnitamise sakramendi vastu võtma ... ilma kinnitamise ning Euharistiata on ristimise sakrament küll kehtiv ja mõjus, ent kristlik initsiatsioon on veel lõpule viimata. Ladina traditsiooni kohaselt on sobiv aeg kinnitamise vastuvõtmiseks „mõistuse kasutamise iga" (14-aastaselt).

Eesti katoliku noored Taizés

Loe edasi: Eesti katoliku noored TaizésÜhel septembrikuu kodusel koosviibimisel teatas isa Igor, et järgmine Taizé kohtumine toimub Riias. Tol hetkel ei teadnud paljud Taizést eriti midagi ning mõned suhtusid skepsisega. Otsus Taizésse minna võeti vastu Vastseliina palverännakul (19. septembril). Meie ettevalmistus kulges nõnda, et noortega oli enne sõitu mitmeid kohtumisi Taizé teemadel ning toimus ka Taizé seminar, kuhu kutsusime Taizés varem käinud inimesi kõnelema ning oma kogemusi jagama, ühtlasi laulsime Taizé laule ning saime osa väikesest ülevaatest Taizé vennaskonna ajaloost koos videoklipiga noorte kokkutulekust Taizés. Kohal oli ka üks vabatahtlik Riiast.

Kaitsepühaku valimistest Eesti noortele katoliiklastele

Loe edasi: Kaitsepühaku valimistest Eesti noortele katoliiklasteleJuba traditsiooniliselt kogunevad reedeti peale Püha Missat  Tallinnas Katoliku Kiriku noored. 4. november oli eriline, võiks öelda, et pühalik. Oli see kuu ju alanud Kõigi Pühakute Suurpühaga, samuti oli olnud hingedepäev - mõlemad päevad väga olulised ja tähendusrikkad katoliiklasele. Täiesti juhuslikult juhtus, et valida välja Katoliku Kiriku noorte jaoks kaitsepühak sellel pühal nädalal Kirikukalendris.

 

 

Paavst Franciscus tänab Poolat Noortepäeva korraldamise eest

Loe edasi: Paavst Franciscus tänab Poolat Noortepäeva korraldamise eest

Poola Piiskoppide Konverents avaldas kirja teksti, mille saatis paavst Franciscus tänades Poolat, kus toimus juulikuus Ülemaailmne Noortepäev. Saadetud tänukirjas ütleb paavst Franciscus Poola kirikule: „olen sügavalt liigutatud teie tugevast usust ja kõigutamatust lootusest, mille olete säilitanud hoolimata raskustest ja tragöödiatest ning teie tulihingelisest armastusest, mis hingestab teie inimlikku ja kristlikku palverännakut.

Peale apostellikult reisi Poola, tahan uuendada oma elavat tänu teile, piiskopid, preestrid, pühitsetud inimesed ja ilmalikud, teie sooja vastuvõtu ning innu eest, millega minu külaskäiku oli ette valmistatud. Ma olen sügavalt liigutatud teie tugevast usust ja kõigutamatust lootusest, mille olete säilitanud hoolimata raskustest ja tragöödiatest ning teie tulihingelisest armastusest, mis hingestab teie inimlikku ja kristlikku palverännakut. Mälestus liigutavast armalaua tähistamisest Czestochowa pühapaigas Poola ristimise 1050. aastapäeval ja palvehetk Auschwitzi koonduslaagris on mulle iseäranis kallis.

Tema Pühaduse paavst Franciscuse kõne Ülemaailmse Noortepäeva Missal Campus Misericordiael

Loe edasi: Tema Pühaduse paavst Franciscuse kõne Ülemaailmse Noortepäeva Missal Campus Misericordiael

Kallid noored,

teie olete tulnud Krakovisse kohtuma Jeesusega. Tänane Pühakiri räägib meile just kohtumisest Jeesuse ja Sakkeuse nimelise mehe vahel Jeerikos (vt Lk 19:1-10). Seal Jeesus lihtsalt ei palveta ega tervita inimesi nagu evangelist meile ütleb - ta läks sealt läbi (v 1). Teisisõnu, Jeesus tahab tõmmata ligi meid isiklikult, saatmaks meie teekonda oma lõpuni, nii et tema elu ja meie elu saavad tõeliselt kohtuda. Seejärel toimub imeline kohtumine Sakkeusega - „tölnerite“ ehk maksukogujate ülemaga. Sakkeus oli seega vihatud Rooma okupantide jõukas kaastööline; keegi, kes ekspluateeris oma inimesi; keegi, kes oma halva maine pärast ei saanud Õpetajale isegi läheneda. Tema kohtumine Jeesusega muutis tema elu just nagu see on muutnud ja võib igapäevaselt veelgi muuta meie kõigi elusid. Kuid Sakkeus pidi kokkupuutuma rea tõketega enne Jeesusega kohtumist. Vähemalt kolm neist (tõket) võivad midagi ka meile öelda.

Tema Pühaduse paavst Franciscuse kõne Ülemaailmsel Noortepäeval Campus Misericordiael (palvevigiilia)

Loe edasi: Tema Pühaduse paavst Franciscuse kõne Ülemaailmsel Noortepäeval Campus Misericordiael...

Armsad noored,
on väga tore olla teiega siin palvevigiilial täna õhtul.

Oma võimsa ja liigutava tunnistuse lõpul küsis Rand (üks noor Süüria tüdruk, kes enne Püha Isa andis tunnistust olukorrast oma kodumaal) meilt midagi. Ta küsis: „Ma palun tõsiselt teil palvetada mu armastatud riigi eest.“ Tema loos kuulsime olukorrast Süürias, kus on sõda, leina ja kaotusi – see lugu lõppes palvega palvetada. Kas on meil paremat viisi alustada püha eelõhtut enamaga kui palvetades?