Sinodi tähendusest ja osalemisest

Alates esimestest sajanditest on sõna sinod kasutatud erilise tähendusega kiriklike kohtumiste kohta, mis on kokku kutsutud erinevatel tasanditel (piiskopkonna, provintsi, piirkondliku, patriarhaalse või universaalsel), et eristada Jumala Sõna valguses ja Püha Vaimu kuulamises erinevaid esile kerkivad õpetuslikke, liturgilisi, kanoonilisi ja pastoraalseid küsimusi. Nii on hiljuti olnud sinod, mis oli pühedatud perekondadele, noortele jne. Sinod, mille on paavst Franciscus nüüd esile kutsunud, tähendab ühisel teel käimist, koos kasvamist. 

Sinodaalsuse sinod on kaheaastane kuulamis- ja dialoogiprotsess, mis algas pidulikult Roomas 9. ja 10. oktoobril 2021, kusjuures iga piiskopkond ja kirik avas 17. oktoobril omakorda sinodi, et osaleda paremini kiriku missioonis ning kuulata Jumala laste häält. See oli paavsti palve. Sinodaalne protsess lõpeb 2023. aastal.

Paavst Franciscus kutsub kogu kirikut mõtisklema teema üle, mis on Kiriku elu ja missiooni jaoks määrav: "Jumal ootabki just seda sinodaalsuse teed kolmanda aastatuhande kirikult." See teekond, mis järgneb Vatikani II Kirikukogu välja pakutud Kiriku „uuendamisele“, on nii kingitus kui ka ülesanne: koos rännates ja koos läbitud teekonna üle mõtiskledes saab Kirik õppida - oma kogemusest, millised protsessid võivad aidata Kirikut elada osaduses, saavutada osalemine Kiriku igapäevases elus ja avada end missioonile.

Kui on soov sinoditöös osaleda, siis loe lähemalt: https://sinod.katoliku.ee

Osalemiseks võtta ühendust piiskop Philippe Jourdani, isa Edgaras Versockisega või Luc Saffrega - See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

 

Copyright © 2020 Katoliku Kirik Eestis. All Rights Reserved.

Search