Loe edasi...Avaldame katoliku kiriku kodulehel artikleid erinevatest kirikudoktoritest. Siinjuures Benedictus XVI apostellik kiri Bingeni püha Hildegardi, püha Benedictuse ordu nunna kuulutamisest universaalse kirikudoktoriks 2012. aastal.

 

„Valgus oma rahvale ja oma ajale“ - nende sõnadega kirjeldas  Johannes Paulus II, minu auväärt eelkäija, Bingeni püha Hildegardi 1979. aastal saksa müstiku kaheksasajanda surma-aastapäeva puhul. See suurepärane naine paistab ajaloo horisondi taustal tõeliselt kristallselgelt silma oma elu pühaduse ja õpetuse originaalsuse poolest. Ja nagu iga autentse inimliku ja teoloogilise kogemuse puhul, ulatub tema autoriteet kaugelt väljapoole ühe epohhi või ühiskonna piire; vaatamata ajalisele ja kultuurilisele kaugusele on tema mõte osutunud püsivalt oluliseks.

Loe edasi...Kes oli püha Siena Katariina? 
Katariina, perekonnanimega Benincasa, sündis 25. märtsil 1347. aastal Itaalias Sienas. Ta oli villavärvija Giacomo ja tema naise Lapa kahekümne kolmas laps kahekümne viiest. Ta perekond kuulus keskmiselt rikaste käsitööliste hulka, kelle seisus muutus tol ajal üha tähtsamaks. Poliitiline olukord soodustas kodanike aktiivsust nii majanduse kui ka kultuuri alal, mis viis niinimetatud kuldse ajastu tekkimisele.

Kõik Benincasa perekonna liikmed olid väga vagad ja üksteisele lähedased. Sellest tunnistavad eelkõige pühaku kirjad. Isa oli rahulik, töökas, vaeste suhtes helde ja väga hell Katariina vastu. Nende omavahelised suhted olid alati head. Ema oli energiline, jutukas ja järeleandmatu. Ta ei suutnud kaua leppida sellega, et tütar erineb teistest. Alles aastaid hiljem, kui Lapa oli leseks jäänud, muutus ta õrnaks ja hakkas Katariinast palju paremini aru saama. Temast sai siis tütre kaaslane ja tema vaimse perekonna liige, keda nimetati vanaemaks.

Copyright © 2020 Katoliku Kirik Eestis. All Rights Reserved.

Search