en rueesti

Olulised teated ja tulevased sündmused

KRIISAMIMISSA

Kriisamimissa toimub neljapäeval, 29. oktoobril kell 11.00 Pirita kloostri kabelis.

PÜHAPÄEVAKOOL 2020/2021

Pühapäevakooli tunnid toimuvad pastoraalkeskuses pühapäeviti kell 13.00. Lastemissa - kuu 1. ja 3. pühapäeval kell 11.30 pastoraalkeskuses, III. korrusel. Info

HINGEDEAEG

2. november on hingedepäev. Katedraalis on võimalik jätta lahkunute nimesid koos ohvrianniga vastavalt märgistatud kasti, et me saaksime palvetada lahkunute eest hingedepäeva Missadel.

ADVENDIAJA REKOLLEKTSIOON 2020

Advendiaja rekollektsioon toimub Pirita kloostris 2.-5. detsember. Registreerimiseks võtta ühendust isa Wodekiga, xwodek@gmail.com. 

Info rekollektsiooni kohta: SIIT

Viimased uudised

2. november on hingedepäev. Missad Peeter-Pauli katedraalis toimuvad kell 8.00 ja kell 18.00. Enne Missat loeme lahkunute nimesid ja palvetame nende eest Missal. Neid nimesid võib jätta koos ohvriandidega kirikus olevasse ja vastavalt märgistatud kasti Neitsi Maarja vahetus läheduses. Soovijatel on võimalus külastada Tallinna kalmistuid ja palvetada koos preestriga oma lähedaste eest laupäeval,...

Kirikul on kolmteist uut kardinali. Üheksa neist on nooremad kui 80 ja seetõttu on neil õigus osaleda tulevases konklaavis. Neli on vanemad kui 80 aastat. Paavst Franciscuse teade tuli üllatusena pärast pühapäeva, 25. oktoobri Angeluse palvuse ettelugemist Roomas, püha Peetruse väljakul. Rooma kuurias töötab kaks uut kardinali: piiskoppide sinodi peasekretär, Malta Mario Grech ja itaallane...

Viimastel päevadel on tekitanud palju müra nii Eesti kui ka rahvusvahelises ajakirjanduses paavst Franciscuse sõnad, mida ta on väljendanud dokumentaalfilmis  Francesco. Film esilinastus Rooma filmifestivalil hiljuti, aga on valminud mõned kuud tagasi.  Kuna Paavst andis välja kaks nädalat tagasi pika entsüklika (paavstliku ringkirja) Omnes fratres, kus ta käsitleb 113 leheküljel ja ligi 300...

Fanny de Sivers (neiupõlvenimega Isak) sündis 26. oktoobril 1920 Pärnus. Lahkus Eestist 1941. aastal Saksamaale, abielludes von Siversiga. 1949. aastast elas Prantsusmaal. Ta oli katoliiklik mõtleja, esseist ja tõlkija. Paljude katoliiklaste poolt armastatud Fanny jättis palju Eesti kultuuripärandisse ja oli kaasteeline isa Vello Salo Maarjamaa kirjastuses. Tema huviks oli eesti keele uurimine,...

Mis on Katoliku Kirik?

Roomakatoliku Kirik on suurim kristlik kirik maailmas. Katoliiklasi maailmas on umbes 1,3 miljarit inimest. Tegemist on maailma vanima ja apostellikul järgnevusel toimiva kirikuga. Kirikut juhib apostel püha Peetruse ametijärglasena Rooma Paavst. Täna on ametijärglaseks Paavst Franciscus. Kõik katoliiklikud kogudused üle maailma on kogu Kirikuga osaduses, kuuludes piiskopkonda ja alludes Rooma Paavstile.
Katoliku usus inimesed soovivad järgida Kristust, elada koos Jumalaga ning pühenduda sakramentide vastuvõtmisele. Katoliiklased usuvad, et Jumal ilmutab end Pühakirjas, traditsiooni ja pärimuse kaudu. Katoliku kirikus on seitse sakramenti ja katoliiklased usuvad, et Armulauasakramendis muutuvad leib ja vein tegelikult Kristuse Ihuks ja Vereks. 
Kirik aitab tunda Tõde, toetab meid keerulstel hetkedel ning aitab meid raskete otsuste ja valikute tegemisel. Kirik esindab Jeesust Kristust ja katoliiklase suhe Kirikuga on väga lähedane, sest nad soovivad olla lähedase Ülestõusnud Jeesus Kristusega. 
Kui inimene kedagi tõeliselt armastab, siis on ta valmis end talle täielikult andma. Nii ka paljud katoliiklased elavad oma usku elavalt, hoides aus oma katoliikliku pärimust ja traditsiooni ning on pühendunud palveellu ja sakramentide vastuvõtmisele.

Kuidas saada katoliiklaseks?

Kõigepealt peab olema inimesel usku Kolmainu Jumalasse, mis on kõige alus ja allikas. Inimene, kes soovib katoliiklaseks saada, peab tunnistama katoliikliku usku ja peab tunnistama kõike seda, mida roomakatoliku Kirk õpetab ja tunnistab Tõeks. 
Kui inimene on leidnud oma südames, et tema soov on saada katoliiklaseks, peab ta vastu võtma ristimise, kui ta pole varem juba ristitud, sest kristlik Kirik tunnistab ühtainsat ristimist. Kui on varem ristitud inimene, siis usu äratundmise läbi siseneb ta Kirikusse andes tunnistust oma usust ning võtab vastu Armulauasakramenti, kus leib ja vein on pühitsemise kaudu muutunud Kristuse Ihuks ja Vereks. 
Nii laste ristimise kui ka täiskasvanute soovist saada katoliiklaseks tuleb võtta ühendust katoliku vaimulikuga, kes aitab inimesi saada Jumala rahvaks, sest Kirikusse sisenemine vajab teatavat ettevalmistust ja kirikuõpetuse tundmist. Väikelaste puhul paluvad vanemad lapse ristimist Kirikult.

Kontakt

Apostellik Administratuur Eestis
Vene 18
10123 Tallinn
Kantselei tel 6446367
kantselei.ppk@gmail.com

Toeta kirikut!

Toeta kirikut vastavalt oma võimalustele ja südametunnistusele.
Ülekanded võib teha:
Rooma-katoliku kiriku Peeter-Pauli kogudus
a/k EE022200001120059545 

Copyright © 2020 Katoliku Kirik Eestis. All Rights Reserved.

Search