en rueesti

Olulised teated ja tulevased sündmused

PÜHA NÄDALA KAVA 2024 (täiendamisel)

EKSTREEMNE RISTITEE 2024

Reedel, 22.03 toimub Eestis Ekstreemne Ristitee. Selle aasta teema: "Igatsusega kirjutatud tee"
Info ja registreerimine

RISTITEE

Paastuajal reedeti kell 17 toimub Tallinna Peeter-Pauli katedraalis ristitee palvus. 

PIHILITURGIA

Pihiliturgia toimub reedel, 22. märtsil kell 18 Tallinna Peeter-Pauli katedraalis.

PIISKOPI PAASTUAJA MÕTISKLUSED

LASTE - JA NOORTELAAGRID 2024

11.07-14.07: „Usk ja suhted“ noortele vanuses 14-19
4.08-11.08: „Jumala laps tegudes“ lastele vanuses 8-13
Lisainfo: SIIT


ISA PEDRO LOENGUD KIRIKU MÜSTEERIUMIST

Isa Pedro loengud toimuvad pühapäevati pärast eestikeelset Missat (kl 13.00) Püha Miikaeli koolis, 2. korrusel. 

IGA PÄEV - ONLINE ROOSIPÄRG

Esmaspäev, teisipäev, neljapäev - eesti keeles, kl. 22.00; Reede - vene keeles, kl. 22.00. Info

KATEHHEES „KUIDAS SAADA ARU PIIBLIST IV"

Kohtumised toimuvad esmaspäeviti (alates 9.10) kell 18.45 Peeter-Pauli koguduse kantseleis. Loe lisa KATEHHEES.

PIIBLIRING

Piibliring alustab alates 10.10 teisipäeviti kell 18.45 Peeter-Pauli koguduse kantseleis. Loe lisa PIIBLIRING.

PEAPIISKOP EDUARD PROFITTLICHI KODULEHT

Jumala sulase Eduard Profittlichi koduleht asub aadressil: www.profittlich.eu

Viimased uudised: Eesti

Laupäeval, 13. aprillil 2024 kell 11-19 toimub Tallinna Peeter-Pauli koguduse pastoraalkeskuse saalis naistele  mõeldud vaimulik päev piiblitantsudega. Sõnade ja tantsuga saadab õde Milada. Lisainfo ja registreerimine: klaarakodu@gmail.com Osavõtt tasuta!  NB! Kaasa võtta midagi söömiseks.

Teisipäeval, 12. märtsil 2024 toimus Pühakukskuulutamise Dikasteri juures teoloogiakomisjoni kohtumine, kus ühehäälselt kinnitati Jumala sulase peapiiskop Eduard Profittlichi SJ õndsakskuulutamise uurimistöö tema märterluse ja voorusliku elu kohta. Edasi esitatakse Positio kardinalide kolleegiumile. Teoloogidel küsimusi ei olnud ja arvatavasti lähikuudel saavad kardinalid tutvuda Peapiiskop...

Missa on Jeesuse Kristuse poolt Armulauale kogunenud kogukonna palve. On äärmiselt oluline meeles pidada, et Missa ajal ei palveta me mitte ainult üksikisikutena, kes juhuslikult viibivad samal ajal samas pühakojas, vaid kogukonnana, osana universaalsest Kirikust. "Järelikult ei ole te nüüd enam võõrad ja majalised, vaid pühade kaaskodanikud ja Jumala kodakondsed" (Ef 2:19). Ja kui me ei ole...

Talv on taandumas, juba on tajutav kevadeootus pungades, säutsuvates varblastes, ilmastiku kõikuvas muutuses. Käes on paastuaeg, mis algas tuhkapäevaga 14.veebruaril. Sarnaselt kevadeootusega, toob paastuaeg muutused ka meie kiriku vaimu- ja usuellu. Sellel erilisel ajahetkel on hea korraks tagasi vaadata, mõtestada ja anda hinnang juba toimunule, et siis taas tagasi tulla tänasesse ja...

Viimased uudised: Välismaa

Euroopa ja Euroopa Liit elavad praegu läbi keerulisi ja ebakindlaid aegu, kus viimastel aastatel on olnud mitmeid kriise ja lähitulevikus tuleb lahendada keerulisi küsimusi, nagu sõjad Euroopas ja naaberriikides, ränne ja varjupaigaõigus, kliimamuutused, kasvav digitaliseerimine ja tehisintellekti kasutamine, Euroopa uus roll maailmas, Euroopa Liidu laienemine ja aluslepingute muutmine jne....

Teisipäeval, 12. märtsil andis Vatikani Riigisekretär Parolin intervjuu Itaalia ajalehele Corriere della Sera ja kommenteeris paavsti antud intervjuud Sveitsi telekanalile. Teie eminents, on selge, et paavst kutsub üles pigem läbirääkimistele kui allaandmisele. Kuid miks pöörduda ainult Ukraina poole ja mitte Venemaa poole?   Nagu Püha Tooli pressibüroo direktor ütles, viidates Püha...

Püha Isa on nimetanud apostellikuks nuntsiuseks Itaalias ja San Marino Vabariigis Tema Ekstsellentsi Mons. Petar Rajič, kes senini oli Nuntsius Leedus, Lätis ja Eestis. Keda määratakse uueks nuntsiuseks Balti riikidesse, ei ole veel teada. Katoliku Kirik Eestis soovib Mons. Petar Rajič õnne uute ülesannete täitmisel Itaalias ja San Marinos.

Märtsikuus paavst palub kõigil palvetada märtrite eest. Ja samuti meie aja uute märtrite eest, kes on Kristuse tunnistajaks tänases maailmas.   Ta meenutab lugu ühest lesestunud mehest, kellega ta kohtus, kui ta külastas Lesbose põgenikelaagrit.   Terroristid palusid tema kristlasest naisel risti maha visata. "Ta ei teinud seda ja nad lõikasid talle minu ees kõri läbi,"...

Mis on Katoliku Kirik?

Roomakatoliku Kirik on suurim kristlik kirik maailmas. Katoliiklasi maailmas on umbes 1,3 miljardit inimest. Tegemist on maailma vanima ja apostellikul järgnevusel toimiva kirikuga. Kirikut juhib apostel püha Peetruse ametijärglasena Rooma Paavst. Täna on ametijärglaseks Paavst Franciscus. Kõik katoliiklikud kogudused üle maailma on kogu Kirikuga osaduses, kuuludes piiskopkonda ja alludes Rooma Paavstile.
Katoliku usus inimesed soovivad järgida Kristust, elada koos Jumalaga ning pühenduda sakramentide vastuvõtmisele. Katoliiklased usuvad, et Jumal ilmutab end Pühakirjas, traditsiooni ja pärimuse kaudu. Katoliku kirikus on seitse sakramenti ja katoliiklased usuvad, et Armulauasakramendis muutuvad leib ja vein tegelikult Kristuse Ihuks ja Vereks. 
Kirik aitab tunda Tõde, toetab meid keerulistel hetkedel ning aitab meid raskete otsuste ja valikute tegemisel. Kirik esindab Jeesust Kristust ja katoliiklase suhe Kirikuga on väga lähedane, sest nad soovivad olla lähedased Ülestõusnud Jeesus Kristusega. 
Kui inimene kedagi tõeliselt armastab, siis on ta valmis end talle täielikult andma. Nii ka paljud katoliiklased elavad oma usku elavalt, hoides aus oma katoliiklikku pärimust ja traditsiooni ning on pühendunud palveellu ja sakramentide vastuvõtmisele.

Kuidas saada katoliiklaseks?

Kõigepealt peab olema inimesel usku Kolmainu Jumalasse, mis on kõige alus ja allikas. Inimene, kes soovib katoliiklaseks saada, peab tunnistama katoliiklikku usku ja peab tunnistama kõike seda, mida roomakatoliku Kirik õpetab ja tunnistab Tõeks. 
Kui inimene on leidnud oma südames, et tema soov on saada katoliiklaseks, peab ta vastu võtma ristimise, kui ta pole varem juba ristitud, sest kristlik Kirik tunnistab ühtainsat ristimist. Kui on varem ristitud inimene, siis usu äratundmise läbi siseneb ta Kirikusse andes tunnistust oma usust ning võtab vastu Armulauasakramenti, kus leib ja vein on pühitsemise kaudu muutunud Kristuse Ihuks ja Vereks. 
Nii laste ristimise kui ka täiskasvanute soovist saada katoliiklaseks tuleb võtta ühendust katoliku vaimulikuga, kes aitab inimesi saada Jumala rahvaks, sest Kirikusse sisenemine vajab teatavat ettevalmistust ja kirikuõpetuse tundmist. Väikelaste puhul paluvad vanemad lapse ristimist Kirikult.

Copyright © 2020 Katoliku Kirik Eestis. All Rights Reserved.

Search