Juhised alaealiste kaitsmiseks ja katoliku kogudustes või Eesti Apostelliku Administratuuriga seotud tegevuse raames toimepandud alaealiste seksuaalse kuritarvitamise juhtumite käsitlemiseks

Kui sa soovid ühendust võtta või selgitust saada palume ühendust võtta isa Alfonso di Giovanni'ga, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

1. Sissejuhatus

Kuigi Eestis ei ole teatatud seksuaalse kuritarvitamise juhtumitest Katoliku Kirikus ega neid seal tuvastatud, oleme Püha Tooli antud juhtnööre järgides koostanud need juhised, et seda hirmsat kuritegu ennetada või vajaduse korral tegutseda. See dokument on mõeldud Katoliku Kiriku preestritele Eestis, kõigile katoliiklastele ja ametivõimudele üldiselt. Me tahame, et see oleks märk meie panusest sellise süüteo ennetamiseks ja samal ajal selge viide sellele, et Katoliku Kirik Eestis täidab täielikult oma kohustusi Eesti Vabariigi seaduste ja Katoliku Kiriku seaduste ees. Kui me täname Jumalat meie preestrite ustavuse eest, siis lubame teha kõik selleks, et Eesti Apostellikus Administratuuris ei leiaks kunagi aset ühtegi kuritarvitamise juhtumit.

Juhised algavad osaga, mis sisaldab Kiriku peamisi teoloogilisi mõtteid inimese ja seksuaalsuse kohta. Sellele järgneb osa, mis näitab, kuidas me määratleme „last“ ja „seksuaalset rünnakut“, osa, mis käsitleb seksuaalse kuritarvitamise märke, ja osa, mis selgitab, kuidas võimalikke kurjategijaid ära tunda. Järgmises osas on määratletud, kes on Apostellikus Administratuuris selle eest vastutav isik. Järgnevad osad käsitlevad seda, kuidas me vastame seksuaalse kuritarvitamise süüdistusele või kahtlustusele, millist toetust peaks andma neile, kes on hädaohus, ja kuidas teisi osapooli teavitada. Siis käsitletakse tegevust, mida peaks ette võtma süüdistatava või kahtlustatava isiku suhtes ning mis peaks toimuma uurimise ja õigusliku kohtuprotsessi jooksul ja pärast seda. Lõpuks on toodud seda küsimust puudutava pastoraalse hoolekande osa ning olulised punktid seksuaalse kuritarvitamise ja valesüüdistuste ennetamiseks.

Copyright © 2020 Katoliku Kirik Eestis. All Rights Reserved.

Search