Meenutusi noortelaagrist 2022

20220713 174428Katoliku noortelaager Kodasemal on lõppenud ja lastelaager alustab 31. juulist. Kuid siinjuures mõned meenutused juba toimunud noortelaagrist. Olgu noorte mõtted inspiratsiooniks uuteks noortelaagriteks!

Aastal 2022, 10.-17. juulil toimus Kodasemal noortelaager, millest sain ka mina osa võtta. Laager oli katoliiklik, ehk iga päev toimusid palvused, mõtisklused Jumala sõna üle ja pühad Missad. Noortele tutvustati sel aastal ka uut tegevust nimega kohtumise telk. Seal mõtiskles iga noor Piiblist võetud katkendi üle ja hiljem sai selle kohta oma mõtteid jagada. Minule meeldis kõige rohkem teatri töötuba. Seal mängisime paari mängu, mis panid meid üksteist tähele panema ja üllatama. Lahe oli vaadata oma sõprade lavastatud pisikesi etendusi. Etenduste teemaks oli patt, mis oli sellel aastal teema, mis minule jäi väga hästi meelde. Eriti see, et minu patt ei mõjuta ainult mind, vaid ka teisi.

Helena (14)

 

Minu arvates oli laager väga huvitav, sest iga teema seoti hästi järgmise teemaga. Iga päev oli erinevaid tegevusi ja kunagi ei olnud igav. Laagris olevad inimesed olid ka väga soojad ja meeldivad ja väga hea oli, et polnud enam meist palju nooremaid lapsi.

Jürgen (16)

See oli mu esimene kristlik noortelaager ja mul oli au aidata seda korraldada. Terve see protsess kuni laagrini oli minu jaoks väga eriline, kuna sain kirjutada laagrilaulu püha Pauluse armastuse ülemlaulu teksti põhjal. Laagris aitasin valida laule palvusteks ja Missadeks ja aidata ka muude tegevustega – toidu tegemisega, Missa ettevalmistusega ja rõõmuõhtu korraldamisega. Laagri algus venis, sest oli veidike tülisid, aga kui tülid said lahendatud, oli kõigil hea olla ja aeg lendas mõnusas seltskonnas. See laager ja need inimesed õpetasid mulle olema julgem ja kindlam oma tegemistes, sest kui süda on avatud, on kõik võimalik!

Inger Paula (16)

Me tantsisime palju ja veetsime palju aega koos ja saime erinevate inimestega suhelda. Kasutasime palju Piiblit ja ma õppisin Piiblit rohkem kasutama ja sain Jumalaga lähedasemaks.

Uljana (15)

See aasta oli huvitavam kui eelmised, sest esiteks olid kõik laagrilised vanemad, ja teiseks oli palju tegemist Piibliga. Mulle isiklikult väga meeldis koguduse telk, sest see oli selline rahustav ja väga vaikne. Laagris õppisin muidugi esmalt Jumala ja Jumala sõna kohta aru saama, samuti õppisin ka rohkem teistega arvestama ja teisi rohkem tähele panema. Avastasin laagri viimastel päevadel ka seda, et mulle meeldib väga Piiblit lugeda, sest igal vabal hetkel lugesin midagi Piiblist. Ei olnud midagi kindlat, mida ma lugesin, vaid alati võtsin Piibli kuskilt lahti ja lugesin kuni mingi järgmise tegevuseni, mis laagris tuli. Selle aasta laager on mulle väga õpetanud teisi tähele panema ja teistega arvestama ja palju ka Jumala kohta.

Marcus (14)

Iga aasta ma ootan Kodasema laagrit pikisilmi, kuna see teeb alati mind kohutavalt rõõmsaks ja ma tunnen, et tulen kuidagi alati uue ning parema inimesena välja. See aasta ma ei pidanud samuti pettuma. Ma tundsin kuidagi, et ma käin kirikus harjumusest, kuid Kodasema laager aitas jälle Missa mõtet minu jaoks üles leida. Samuti, vahel ma jään enda mõnest sõbrast kaugele, kuid see laager aitab uuesti inimestel lähedasemaks saada ning taas kohtuda. Muidugi saab laagrist ka väga armsaid ja toredaid uusi sõpru. Laagris on tõesti mega armsad inimesed ning kõik toetavad üksteist. Minul on selline probleem, et ma kardan teha vigu ning seetõttu kardan ka inimeste ees esineda. Seal laagris aga mul ei ole seda hirmu väga, sest kõik inimesed on väga toetavad ning kui tuleb mingi probleem või mure, saab kõigi poole sellega pöörduda ning nad on nõus aitama või siis lihtsalt kuulama (oleneb, kuidas ise tahta). Ma soovitan seda laagrit absoluutselt kõigile: usklikutele, mitteusklikutele, poistele, tüdrukutele, väikestele, suurtele.. jne. Ma käin väga paljudes laagrites ning pean ütlema, et Kodasema on mu täielik lemmik:)

Isabella (17)

 

Link fotodele: SIIN

Kontakt

Apostellik Administratuur Eestis
Vene 18
10123 Tallinn
Kantselei tel 6446367
kantselei.ppk@gmail.com

TOETA KIRIKUT!
Toeta kirikut vastavalt oma võimalustele ja südametunnistusele.
Ülekanded võib teha:
Rooma-katoliku kiriku Peeter-Pauli kogudus
a/k EE022200001120059545

Copyright © 2020 Katoliku Kirik Eestis. All Rights Reserved.

Search